Veidos multimediālu ekspozīciju par Stāmerienas pils un Volfu dzimtas vēsturi 15

Gulbenes novada pašvaldība šobrīd atjauno un restaurē Stāmerienas pils jumtu un fasādi, informē Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas vecākā projektu vadītāja Vita Lāčkāja.

Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras pieminekļu glābšanas un restaurācijas programmas projektu vērtēšanas komisija 2019.gada martā ir pieņēmusi lēmumu piešķirt finansējumu 10 000 eiro apmērā Stāmerienas pils kolonādes – pergolas restaurācijai. Restaurācijas darbus veiks PS “RERE MEISTARI 1” saskaņā ar iepirkuma līgumu par Stāmerienas pils jumta un fasādes atjaunošanu un restaurāciju.

"Ņemot vērā, ka 2019.gada nogalē pils ārēji būs restaurēta, bet iekšpusē publiski pieejama būs tikai daļa telpu pirmajā stāvā, tika meklēti risinājumi, kā sabiedrībai radīt interesi par šo unikālo objektu. 2019.gadā Valsts kultūrkapitāla fondā tika iesniegts un atbalstīts projekts “Multimediāla atklāsme Stāmerienas pils ārtelpā”, kura ietvaros tiks radīts jauns kultūras mantojuma produkts mūsdienu izpratnē: multimediāla ekspozīcija par Stāmerienas pils un Volfu dzimtas vēsturi, kura tiks vizualizēta uz atjaunotās pils centrālās fasādes. Projekta laikā pētīs vēsturiskos materiālus, veidos tekstu un vizuālās identitātes dizainu, kā arī tiks komponēta oriģinālmūzika, apvienojot to programmatūrā. Radītais stāsts papildinās Latvijas kultūrtelpu un veicinās sabiedrības interesi par Romantisma kultūrvēsturisko laikmetu un vairāku paaudžu Volfu dzimtas devumu Eiropas kultūrtelpā," atklāj V.Lāčkāja.

Līdz 2019.gada 11.aprīlim biedrības “SATEKA” atklātā projektu konkursā plānots iesniegt projektu “Stāmerienas pils gaismas ceļā”.

"Gadījumā, ja to apstiprinās, pašvaldība iegādāsies tehniskos līdzekļus multimediālās ekspozīcijas rādīšanai un apskaņošanai - LED āra projektorus, gaismošanas LED prožektorus, to vadības sistēmu un apskaņošanas sistēmu," norāda V.Lāčkāja.

Stāmerienas pils jumta un fasādes atjaunošanas un restaurācijas darbi norisinās saskaņā ar projektu “Gaismas ceļš caur gadsimtiem”.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

:)

Vai padziļināta mūsu izcilo novadnieku biogrāfijas pētīšana un popularizēšana nebūtu vērtīgāki iedvesmas stāsti par izbijušu muižnieku popularizēšanu? Vai novadam trūkst izcilu mākslinieku, muzikantu, inženieru un ārstu, kuri savus mūžus veltījuši savai nozarei?

pirms 2 gadiem, 2019.04.01 07:18

Daina

Un kas tur ir slikts, ka mēģina pētīt šīs dzimtas muižniekus ? Šie muižnieki kurus mēs tā neieredzam, kaut gan " mums" ne ko sliktu nav darījuši, ir devuši lielu kultūru, attīstību, izglītību utt. Un mēs nevaram tos tā izsvītrot no vēstures, kā nebijušus ! Nebūtu viņu, mums nebūtu skaistās alejas Latvijā, skaistās muižas Latvijā, slimnīcas, skolas, pansionātu utt. Padomājat par to.....

pirms 2 gadiem, 2019.04.01 15:48

Daina

Sliktas ir proporcijas starp laiku, materiālu un piepūli ko veltām savējiem un veciem Krievijas cara deleģētiem vācu vietvalžiem.

pirms 2 gadiem, 2019.04.01 16:52

neko sliktu nav darījuši

Tikai pieprasījuši pirmās nakts tiesības un pazemojuši savus dzimtcilvēkus.

pirms 2 gadiem, 2019.04.01 17:10

Daina

Ne visi Baltvāciešu ir bijuši tādi. Ja viens tāds ir bijis tad arī pārējie? Nē! Tāda sajūta ka Jūs esat blakus stāvējusi viņiem, ka tā runājat. Bet kas tad tagad nav tā? Paskatieties uz mūsu jaunatni, tiesības tad viņi labi zin, bet kad jāpalīdz un jāstrādā, tad neko......
Ir jāmāk atšķirt labu no ļauna. Un nevar to naidu turēt sevī iekšā tik dziļi. Tā ir mūsu Latvijas kultūra, lai kāda tā būtu un par to ir jārūpējas.

pirms 2 gadiem, 2019.04.01 20:48

tai Dainai

Ja pirms 200 gadiem lielākā daļa latviešu būtu bijuši tādi komformisti kā Daina, tad mēs te jau sen domātu un runātu vai nu vāciski vai krieviski:(

pirms 2 gadiem, 2019.04.02 22:41

...

Būtu labāk izveidojuši interaktīvo korupcijas muzeju Ābeļu 2

pirms 2 gadiem, 2019.04.01 22:09

Mežsargs

Vēl vairāk derētu iztīrīt aizaugušo pils parku! Tur kāds vietējais censonis varētu sagādāt malciņu ne vienam gadam vien. Tā būtu samaksa par darbiņu.Pašvaldībai būtu vērts par to padomāt!

pirms 2 gadiem, 2019.04.02 13:51

Mp

Stāmeriena ir unikāls ģeopunkts globālā mērogā. 1. Te ir dzimis, uzaudzis un akmeņkaļa amatu apguvis Edvarts Liedzkalniņa, kurš Maiami ASV pilnīgā vienatnē uzcēla pasaulslaveno Koraļļu pilī, kas pielīdzināta Ēģiptes piramīdām, Maiju piramīdām Meksikā, Stounhendžas akmeņiem un Lieldienu salu akmens statujām.

pirms 2 gadiem, 2019.04.04 20:22

Mp

2. Par Stāmerienas pils ķīlas naudu barona fon Volfa znots Ferdinands fon Cepelīns uzbūvēja pasaulē pirmo gaisa transportlīdzekli Zeppelin-1. Zeppelin-1 atklāja jauna satiksmes veida - gaisa satiksmes ĒRU! Bez šīs ķīlas izgudrojums būtu palicis tikai uz papīra.

pirms 2 gadiem, 2019.04.04 20:42

Mp

Abiem minētajiem pienesumiem pasaules kultūrvēsturē ir revolūcionāra nozīmē, kādēļ Stāmerienas pils ir ievērojamākā pils pasaulē! Mēs varam būt gandarīti un lepni, ka tā atrodas tieši mūsu novadā!!!

pirms 2 gadiem, 2019.04.04 20:49

Mp

3. Ar Stāmerienas pili ir saistīts arī Tomāti Di Lampedūza, slavenā romāna Gepards autors, tās vēlākā īpašniece Aleksandra fon Volfa ir viņa laulātā dzīvesbiedre. Visa iepriekš minētā dēļ Stāmerienas pils ir kā vairākkārt izcils pasaules kultūrvēstures objekts ir jāuztur tai pienācīgā kārtībā.

pirms 2 gadiem, 2019.04.04 21:02

Mp

Mp (MEGA projekts) ietvaros ir paredzēts paredzēts izveidot Gulbenē brīvdabas Slavas Zāli, kur unikālā veidā tiks godināti valsts un/ vai starptautiskus panākumus guvuši mūsu novadā izcilnieki. Šobrīd projekta īstenošanai tiek meklēts ārpus novada finansējums. Turiet īkšķi, lai veicas atrast, un varēsiet izriezt krūtis lepnumā, ka esat no Gulbenes novada:)! Tādas, lūk, mums perspektīves, cerams, tuvākajā nākotnē.

pirms 2 gadiem, 2019.04.04 21:15

Kārlis

Dzīvie un esošie Gulbenes novada cilvēki tiek atstāti bez skolām, nav darba iespēju un ir jāaizbrauc, jo novada mega projekts ir rotaļu laukums, Emzes, Gulbīši parks nesakopti, novada svētki atcelti, par kādiem mega projektiem runā, ja novada vadībai neinteresē novada attistība un iedzīvotāju labklājība! Atver acis un apskaties, kas notiek ikdienā! Cilvēki vnk aizbrauc!

pirms 2 gadiem, 2019.04.05 05:46

Mp

Atvainojos par drukas kļūdām, kas radušās pēc pārlasīta teksta nosūtīšanas, tostarp ir jābūt: Edvards; Tomasi di Lampedūza.

pirms 2 gadiem, 2019.04.04 21:25

Vietējās ziņas