Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veikala “Marķīzs” ēku tomēr nojauks 9

Informācija par rotācijas apļa izbūvi Gulbenē, Brīvības un Miera ielu krustojumā, kas saistīts ar nodomu nojaukt bijušā veikala “Marķīzs” ēku, radījusi viedokļu apmaiņu.

Daļa priecājas, ka tiks uzlabota transporta kustība, bet citi apšauba apļa lietderību un vajadzību nojaukt apmēram 100 gadu veco ēku.

“Dzirkstele” saņēma Ozolkalna iedzīvotājas zvanu, kurai sāp sirds pat attieksmi pret seno ēku. 88 gadu vecā sieviete atceras, ka kādreiz vecajā mūra ēkā Ulmaņa laikos bijusi vilnas pārstrādes darbnīca. Tur maisos atvestu vilnu savēla, sapresēja, gatavoja voilaku. Māja piederējusi Filipsonu ģimenei. Vēl padomju varas gados tur krāsota vilnas dzija, atradies sadzīves pakalpojumu punkts. Diemžēl Gulbenes muzejā par šo vilnas apstrādes darbnīcu nav informācijas. Savukārt vēl nesenā pagātnē tur bija kafejnīca un veikals.

“Nav citu iespēju – vecā mūra ēka ir jānojauc. Tur ir ne tikai divu, bet piecu ielu krustojums, tāpēc projektētāji atzīst, ka rotācijas aplis ir jābūvē liels, taču ēka to ierobežotu. Esmu lasījis komentārus internetā, bet šī ēka jau vairākus gadus ir stāvējusi neizmantota. Turklāt tajā nevar attīstīt biznesu, jo pie ēkas nav stāvlaukuma. Tik daudz vēsturisku celtņu jau ir sabrukušas līdzekļu trūkuma dēļ! Kurš un par kādu naudu atjaunotu šo ēku, par kuru nav zināms nekas vēsturiski nozīmīgs?” skaidro Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis.

Viņš uzsver, ka ir jāvērtē perspektīvā. Ziemā, braucot no Beļavas un Miera ielas puses, šo krustojumu ir ļoti grūti izbraukt. “Ja vēl ir sniegs un apledojums, tad lielākam transporta līdzeklim ir problemātiski šķērsot krustojumu,” pamato A.Apinītis. Viņš uzsver, ka nav bijusi vēlme katrā ziņā nojaukt ēku, taču ir jāsakārto brauktuves tā, lai tās varētu izbraukt bez riska.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka Gulbenes novada dome no Valsts kases aizņemsies 35 000 eiro uz 10 gadiem, lai Brīvības ielā 106 varētu iegādāties 0,4018 hektārus zemes un ēku uz tās. Šī zemes platība pašvaldībai ir nepieciešama rotācijas apļa būvei.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

vilis

Dzintariņu Lolita ir labi apmācijusi taisīt biznesu!

pirms 3 gadiem, 2016.07.18 11:21

Vilim

Protams, kā roka ar cimdu

pirms 3 gadiem, 2016.07.19 20:43

!!!

To uzkalnu labajā pusē (braucot no Smiltenes puses) vajag norakt un vietas būs pietiekoši aplim.

pirms 3 gadiem, 2016.07.18 11:19

janka

Kaut ko būtu jaunu uzcēluši nevis tikai visu nojaukt un nojaukt.

pirms 3 gadiem, 2016.07.18 11:24

LASĪTĀJS

Šo apli noteikti vajag, tīri no drošibas viedokļa, par māju, tā jau tāpat stāv tukša, kādam to vajag vai atkal skauž, ka atpirks?

pirms 3 gadiem, 2016.07.20 09:48

Vietējās ziņas