Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veikalos – cenu izmaiņas

Pircēji izturas ar sapratni
Laikraksts "Dzirkstele", sazinoties ar vairāku tirdzniecības uzņēmumu vadītājiem Gulbenē un laukos, pārliecinājās, ka veikali ar pievienotās vērtības nodokļa likmju izmaiņām jau tikuši galā samērā veiksmīgi. Dati ir veiksmīgi apstrādāti, bet dažviet mazliet aizkavējusies fiziskā cenu nomaiņa.

Tirdzniecības centra "Elvi" Gulbenē vadītājs Edgars Skopāns informē, ka veikalā preču cenas tiek mainītas pakāpeniski katru dienu, jo ir ļoti daudz preču vienību. "Ar kases aparātiem viss ir kārtībā. Līdz šim neesam saņēmuši arī sūdzības no pircējiem, jo produktiem, ko pircēji ikdienā pārsvarā iegādājas, cenas palielinājums īpaši nav jūtams," saka E.Skopāns.

 

Strādā pēc darba

Lielveikala SIA "Madara' 89", kas atrodas Rīgas ielā 38, vadītāja Lolita Rusaka stāsta, ka viss, ko vajadzējis paveikt sakarā ar nodokļa likmju izmaiņām, ir izdarīts.

 

"Ar visu tikām galā līdz brīdim, kad 1.janvārī atvērām veikalu. Lai visu paspētu, darbinieki strādāja arī brīvdienās un pēc darba laika. Mūsu veikals nav liels, tāpēc tajā nav akcijas preču. Ir notikušas sarunas arī ar preču piegādātājiem par to, ja vien viņiem ir iespējams pazemināt cenu, mēs to atbalstām, jo cilvēkiem jau tāpat šodien nav viegli. Gandrīz katru dienu uzklausām pircēju satraukumu par preču dārdzību, bet to, kas ir vajadzīgs, viņi pērk neatkarīgi no tā, kāda ir preču cena. Lielākoties tā ir maize, piena produkti, laikraksti un cits," saka L.Rusaka.

 

Veiksmīgi ar visu jau tikuši galā arī lielveikalu "Maxima" darbinieki.

 

Darbietilpīgs process

Veikala "Laima" vadītāja Biruta Locika informē, ka veikalu pircējiem atvērs tikai šodien, jo 2.janvārī notikusi inventarizācija, kā arī mainītas preču cenas.

 

"Dažām precēm cenas atstājam iepriekšējās. Būtībā pievienotās vērtības nodokļa procentu palielinājums par trīs procentiem nav nekas īpaši liels, tomēr, jo dārgāka prece, jo lielāks uzcenojums, jo prece lētāka, arī uzcenojums mazāks. Tomēr kopumā šie santīmi summējas," uzskata B.Locika.

 

Stāķu veikala pārdevēja Inese Miņina stāsta, ka šobrīd veikalā esot pārcenots tikai alkohols, bet preču pārcenošana noritot pakāpeniski.

 

"Pircēji jau ir gatavi tam, ka preces būs par dažiem santīmiem dārgākas, tāpēc, ienākot veikalā un redzot, ka šobrīd cenu vēl neesam izmainījuši, atviegloti nopūšas un steidz iegādāties vajadzīgo. Kopumā preču cenas līdz ar jauno nodokļa likmi palielinās par 1, 3, 5, 10, 15 santīmiem," stāsta I.Miņina.

 

Medikamentus pārceno arī aptiekās. Piemēram, "Lejas aptieka" 1. un
2.janvārī bija slēgta. Kopš 31 decembra līdz 4.janvārim slēgta "Ābeļu" aptieka. Medikamentu pārcenošana notiek arī SIA "Gulbju aptieka", kura vakar bija slēgta. Šodien apmeklētājiem atvērta aptieka SIA "Optika - Vita", kura medikamentus pārcenoja vakar.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas