Veikalos olu netrūkst

Uz Lieldienām pircēji iecienījuši iegādāties baltās olas
Tā kā tuvojas Lieldienas, kļūst aktuāls jautājums, vai veikalos ir iespējams iegādāties baltās olas. Parasti pirms Lieldienām baltās olas tiek izpirktas, un kāds paliek arī bešā. Tādēļ "Dzirkstele" aptaujāja vairākus veikalus, lai noskaidrotu, kā tad ar olām ir šogad.

Vairāk pērk arī majonēzi Trešdien veikalos "Elvi", "Labais", "Supernetto", "Maxima", "top!" Nākotnes ielā joprojām bija nopērkamas gan baltas, gan brūnas olas. Veikalā "Elvi" baltās olas jau sākuši tirgot pagājušajā nedēļā. Pircēji pērkot gan baltās, gan brūnās olas. Brūnās izvēloties tāpēc, ka tās ir lētākas. Arī majonēzei uz Lieldienām pieprasījums esot krietni vien lielāks. Līdzīga situācija arī ir veikalā "Labais" - pērk gan baltās olas, gan arī majonēzi.

"Supernetto" mārketinga speciāliste Zane Eniņa "Dzirkstelei" stāsta, ka baltās olas ir nopērkamas, bet tās gan maksā mazliet vairāk nekā brūnās.

 

"Lieldienas ir vienīgais laiks, kad cilvēki meklē un pērk tieši baltās olas, lai sanāktu košāks krāsojums. Līdz šim "Supernetto" veikalos baltās olas nebija pieejamas, bet šogad ir. Pārdošanā ir arī brūnās olas, un cilvēki var izvēlēties, kuras olas pirkt un krāsot, jo nokrāsot jau var arī brūnās. Esam mēģinājuši baltās olas sortimentā turēt arī citos gadalaikos, bet tad cilvēkiem interese par baltajām olām ir diezgan minimāla, tāpēc esam nolēmuši, ka baltās olas tiks tirgotas tikai uz Lieldienām. Mēs arī nevaram prognozēt, vai baltās olas varēs nopirkt arī sestdienas vakarā vai svētdien. Veikals, protams, ir plānojis apjomus un cenšas nodrošināt, lai pircējiem pietiktu tieši balto olu. Šajā laikā vairāk pērk arī majonēzi, pērk aktīvi arī dažādus Lieldienu dekorus, rotājumus, sveces, salvetes ar Lieldienu tematiku, pītos groziņus, proti, visu, kas piestāv Lieldienām," stāsta Z.Eniņa.


Savukārt, sazinoties ar veikala "Beta" pārstāvi Initu Dzendžu, "Dzirkstele" noskaidroja, ka šajā veikalā baltās olas nav nopērkamas.

 

Lai svētki izdotos

Latvijas Infektoloģijas centrs atgādina, lai svētki izdotos un tos netraucētu dažādi nepatīkami pārsteigumi, ir jāpievērš uzmanība tam, ko ēdam un kā rīkojamies dažādās situācijās.


Lieldienas ir tas laiks, kad pārtikā biežāk tiek lietotas olas un to izstrādājumi. Infektoloģijas centrs uzsver, ka nevajag lietot uzturā jēlas olas. Olas ir jāvāra pilnīgi iegremdētas ūdenī septiņas minūtes. Olas jācep vismaz trīs minūtes no vienas puses un divas minūtes no otras puses. "Vēršacis" jācep ne mazāk kā septiņas minūtes, vai arī jāuzliek pannai vāks un jācep četras minūtes. Olas jāglabā tikai ledusskapī. Ieplīsušās olas jāizmet. Ēdienus, kuru sastāvā ir olas, jāapēd tūlīt pēc to pagatavošanas. Savukārt pēc saskares ar jēliem produktiem un olām vienmēr ar mazgāšanas līdzekļiem rūpīgi jānomazgā rokas, trauki un darba virsmas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas