Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veiks Asarupes ūdenstilpes hidrotehniskās būves rekonstrukciju 1

Asarupes ūdenstilpes regulatora (meniķa) pārbūvei Līgo pagastā (saskaņā ar valsts SIA “Meliorprojekts” 2019.gadā izstrādāto būvprojektu) vietējā pašvaldība ir izsludinājusi piedāvājumu pieteikšanu līdz 21.jūlijam – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Veicama ir regulatora pārbūve un teritorijas labiekārtošana. Elektronisko iepirkumu sistēmā lasāms, kādi konkrēti darbi un to apjomi ir plānoti. Darbi ir apjomīgi un tehniski pietiekami komplicēti.

Pamatdarbi paredz betonēšanu 13 kubikmetru apjomā, 538 kilogramu stiegrojumu, 1492 kilogramu metāla konstrukcijas (tostarp apkalpes tilta izgatavošana un montāža no tērauda konstrukcijām vairāk nekā 1400 kilogramu kopsvarā), vītņu tipa aizvara pacēlāju (ar 2,5 tonnu celtspēju), zemes darbus 230 kubikmetru apjomā, iebraucamā ceļa atjaunošanu 146 metru garumā, caurteku savienojumu atjaunošanu 30 metru garumā. Notiks koka aizvara un sprostsiju izgatavošana no impregnētiem zāģmateriāliem.

Asarupes ūdenskrātuves regulators atrodas uz Gulbenes novada pašvaldībai piederošās zemes. Paredzams, ka iecerētie pārbūves darbi būs jāpabeidz līdz 30.novembrim.

SIA “Melioprojekts” sagatavotajā būvprojektā ir lasāms, ka Asarupes ūdenskrātuve izveidota 1982.gadā. Ūdenskrātuve izveidota uz Asarupes, tās ūdens spoguļa virsmas laukums - 12,4 hektāri, tā tiek izmantota rekreācijas (atjaunošanas) vajadzībām. Esošais Asarupes ūdenskrātuves ūdens līmeņa regulators sastāv no ieplūdes bloka, guļcaurules un izplūdes daļas. Laika gaitā ieplūdes bloka sienas tika stipri bojātas sala un ūdens ietekmē, tādēļ 2012.gada septembrī tika veikti remontdarbi, taču tika izmantota hidrobūvei neatbilstoša betona klase un konstrukcija, tādēļ regulators slodzes un citu ārēju apstākļu rezultātā notika deformācija, apdraudot ūdenskrātuves līmeņa augstumu. Turklāt ieplūdes šahtai tolaik netika izbūvēts apkalpes tiltiņš, kā rezultātā pastāv nelaimes gadījumu riski, iekrītot cilvēkam vai dzīvniekam ieplūdes šahtā. Regulatora guļcaurulēm nepieciešams atjaunot savienojuma vietas, aizpildot tās ar tam paredzētiem hidroizolācijas materiāliem, izplūdes bloks ir apmierinošā stāvoklī.

Līgo pagasta teritorijas plānojumā, kas bija paredzēts laika posmam līdz 2018.gadam, ir rakstīts: “Pagasta centrā, ceļa Jaungulbene – Liedeskrogs tuvumā, atrodas divas kopā savienotas ūdenstilpes – Asarupes ūdenstilpes. Lielākās ūdenstilpes platība ir 12 hektāri, maksimālais dziļums - 2 metri, vidējais dziļums ir 1,5 metri, un otras ūdenstilpes platība ir 6,5 hektāri. Dīķi tika izveidoti astoņdesmito gadu beigās, uzplūdinot Asarupi.” Dīķus un tiem piegulošo teritoriju iedzīvotāji izmanto atpūtai.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

? to domei

Kādēļ šis pasākums tiek veikts vispirms Līgo pagastā (salīdzinoši mazs lietotāju blīvums) un nevis Dzirnavu dīķī Gulbenē (salīdzinoši liels iedzīvotāju un vēl lielāks potenciālo lietotāju blīvums).

pirms 19 dienām, 2020.07.21 20:18

Vietējās ziņas