Vēl steidz nostiprināt “Gulbenes autobusa” pozīcijas 1

Ir precizēti autobusa pieturu nosaukumi
Gulbenes rajona padome, beidzot pastāvēt, vēl pēdējā savā 29.jūnija sēdē ar septiņiem dažādiem lēmumiem nostiprināja SIA "Gulbenes autobuss" pozīcijas un darba fronti līdz 2017.gadam.

Ar 1.jūliju astoņus gadus sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem Gulbenes apkaimē iedzīvotajiem sniegs SIA "Gulbenes autobuss". Šādu līgumu apstiprināja rajona padome.  

Gulbenes rajona padomes pašvaldību un reģionālās attīstības nodaļas vadītāja Marta Mikolaja "Dzirkstelei" saka, ka turpmāk satiksmes autobusu kursēšana novadā būs atkarīga no situācijas valstī, no budžeta. Novadā sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem līdz gada beigām uzraudzīs jaunizveidotā novada dome. Pēc tam par satiksmes autobusiem atbildība gulsies uz Vidzemes plānošanas reģiona padomes.

 

Rajona padome apstiprināja precizējumus vairākos rajona satiksmes autobusu maršrutos. Šo izmaiņu nepieciešamība apzināta, veicot maršrutu mērījumus. Šim darbam bija atvēlēts pusgads.

 

M.Mikolaja stāsta, ka rezultātā ir precizēts atsevišķu maršruta autobusu reisa garums. Vērā ņemts arī Līgo pagasta ļaužu lūgums. Runa ir par iespēju Jaungulbenē paspēt pārsēsties no Madonas tālsatiksmes autobusa citā - vietējā maršruta autobusā - nokļūšanai Līgo pagastā.

 

"Nordekas" autobuss uz Madonu no Gulbenes autoostas katru dienu atiet pulksten 17.00, bet "Gulbenes autobusa" maršruta reiss Jaungulbene - Daukstes - Gulbene, kas līdz šim no Jaungulbenes kursēja pulksten 17.20, kopš 1.jūlija būs pieskaņots Madonas autobusam un atiet 15 minūtes vēlāk, lai cilvēki paspētu pārsēsties no viena transporta otrā un varētu nokļūt no Jaungulbenes Līgo pagastā.

"Ir veikts tehnisks darbs, lai būtu kārtībā visas lietas, dokumenti.

 

Veicot mērījumus, maršrutā uz Puidzuli atklājām pieturu nosaukumu neatbilstību maršruta aprakstam un pieturu secībai. Tur izveidojāt pat jaunus pieturvietu nosaukumus, piemēram, Ziediņi, kas atbilst tuvējo māju nosaukumam.

 

Līdzīgi ir Ozolkalnā un Sinolē, kur vajadzēja precizēt pieturu nosaukumus. Tāpat, piemēram, neprecīzs bija pieturas nosaukums "Adulienas skola", jo skola sen jau ieguvusi citu nosaukumu - Sveķu skola," stāsta M.Mikolaja.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas