Vēl tikai šodien var pieskaitīties internetā 2

Gulbenes novadā internetā ir saskaitījušies 15 līdz 20 procenti iedzīvotāju
Ņemot vērā iedzīvotāju interesi par iespējām aizpildīt tautas skaitīšanas anketu elektroniski, anketu aizpildīšanas termiņš, izmantojot interneta iespējas, tika pagarināts. Elektroniski anketu var aizpildīt vēl šodien līdz pulksten 24.00 mājaslapā "www.tautasskaitisana.lv".

Interese par anketu aizpildīšanu internetā ir bijusi tiešām liela. Pēc centrālās statistikas pārvaldes datiem līdz 11.marta pulksten 9.00 tautas skaitīšanā internetā pilnībā bija aizpildītas anketas par 592 070 iedzīvotājiem. Gulbenes novadā internetā ir saskaitījušies aptuveni 15 līdz 20 procenti iedzīvotāju. 

 

Centrālās statistikas pārvalde atgādina, ka tautas skaitīšanas anketu elektroniski var aizpildīt, autorizējoties ar kādu no internetbanku identifikatoriem vai arī elektronisko parakstu. Autorizējoties ar komercbankas identifikatoriem, identifikācijas process notiek attiecīgās bankas sistēmās, un tautas skaitīšanas sistēma nesaņem nekādus bankas sistēmas identifikācijas datus. Vienīgā informācija, kas tiek nodota no bankas sistēmas tautas skaitīšanas sistēmai, ir vārds, uzvārds un personas kods.

 

Vēl notiek atlase

Līdz 17.martam Centrālā statistikas pārvalde apkopos informāciju, kuri mājokļi vēl jāapmeklē tautas skaitītājiem. Pie tiem iedzīvotājiem, kuri nebūs paspējuši aizpildīt anketas internetā, tautas skaitītāji dosies no 17.marta līdz 31.maijam. Mūsu novadā iedzīvotājus dosies skaitīt 27 tautas skaitītāji, strādās arī 2 pārvaldnieki, kuri koriģēs skaitītāju darbu. 8 skaitītāji dosies pie pilsētas iedzīvotājiem, bet pārējie darbosies pagastos - katram skaitītājam būs noteikts savs iecirknis.

 

Šonedēļ tautas skaitītājiem mūsu novadā notika mācības, kurās tika apgūts, kā pareizi aizpildīt anketas, kā arī pārrunāti dažādi organizatoriski un drošības jautājumi. Tautas skaitīšanas reģionālā vadītāja Gulbenē Dace Zeile atklāj, ka pašreiz vēl notiek pēdējie tautas skaitītāju atlases darbi. Jau nākamnedēļ būs zināmi visi tautas skaitītāji, kas dosies pie cilvēkiem. Kādā no laikraksta nākamajiem numuriem tiks publicēti tautas skaitītāju vārdi.

 

Ja nesatiks - atstās paziņojumu

Tautas skaitītāji pie iedzīvotājiem ieradīsies no pulksten 7.00 līdz 21.00. D.Zeile stāsta, ka, nesastopot cilvēku mājās, skaitītājs ieliks paskastītē paziņojumu, ka viņš ir bijis un kad ieradīsies nākamajā reizē. "Taču, ja cilvēkam ir vēlēšanās saskaņot citu tikšanās laiku, šajā paziņojumā būs norādīts arī tautas skaitītāja tālrunis, pa kuru varēs sazināties," skaidro D.Zeile.

 

Iedzīvotājiem jāatceras, ka ikvienam tautas skaitītājam būs apliecība, īpaša datorsoma ar tautas skaitīšanas logo un kārtas numuru. Atgādinām - ja cilvēkam rodas šaubas par tautas skaitītāja identitāti, viņš var zvanīt uz bezmaksas tālruni 8000777, nosaucot skaitītāja vārdu, uzvārdu, savu dzīvesvietu un uz datorsomas redzamo skaitītāja numuru, tādējādi pārliecinoties, vai nav ieradies krāpnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

...skatos kad sākusies skaitītāju apmācība,tad tik daudz sajēgas tām cienījamajām dāmām vajadzēja būt,ka atbildi vajadzēja tomēr izsūtīt visiem kas piedalījušies konkursā,lai negaida...kā jau teica ka atbilde tiks sniegta visiem,ai,ai ....nesmuki gan

pirms 9 gadiem, 2011.03.12 18:45

Trula

Aprīlī plānojam koncertu Gulbenē, ir interese? Mūsu dziesmas: http://www.youtube.com/watch?v=pYVgpaywJk4

pirms 9 gadiem, 2011.03.12 13:48

Vietējās ziņas