Vēl var pieteikties skaitīt putnus

Ornitologs Elvijs Kantāns no Litenes pagasta informē, ka atkal uzskaitīs dienas un nakts plēsīgos putnus. Interesenti, kurus nebiedē lielu attālumu mērošana ar kājām, var pieteikties.

“Šajā pavasarī sākās dienas un nakts plēsīgo putnu uzskaite arī Gulbenes novadā. Jau ir notikušas vairākas uzskaites. Līdz 20.jūnijam vēl ir iespējams pieteikties dienas plēsīgo putnu novērošanai, bet no 20.jūnija līdz 15.jūlijam notiks nakts plēsīgo putnu uzskaite. 22.jūnijā Litenē sāksies naktsputnu uzskaite lauksaimniecības zemēs. Gaidu interesentus!” stāsta ornitologs.


Viņš atgādina, ka interesentiem, kas domā pievienoties kādā no šīm uzskaitēm, jāapzinās, ka šīs ir reālas putnu uzskaites. Vēlāk šo uzskaišu dati tiks izmantoti putnu izpētē un aizsardzībā.


Līdz ar to šis nav atpūtas pasākuma vai vienkārša putnu vērošana, bet gan nozīmīgas putnu uzskaites. Pievienojoties uzskaitē, ir jābūt gatavam mērot lielus attālumus ar kājām - četrus un pat desmit un vairāk kilometrus, kā arī būt klusam. Vajadzības gadījumā var nākties uzturēties vienā novērošanas punktā vairākas stundas,” piebilst E.Kantāns.


Putniem nozīmīgo vietu monitorings notiek Litenē Sitas-Pededzes pļavās. Interesentiem ir iespēja pievienoties monitoringa veikšanā. Par precīzākiem  monitoringa veikšanas datumiem interesēties, rakstot uz “litenesputni@inbox.lv” vai zvanot pa tālruni 26264611. Savukārt jūlijā ir plānots ar laivām doties izbraucienā pa Pededzes upi, lai skaitītu krasta čurkstes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas