Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlas atgriezties pie izskaustā jēdziena “prēmija” 10

Pret deputātu pretestību pagaidām atduras Gulbenes novada pašvaldības administrācijas darbinieku centieni izdabūt cauri grozījumus atlīdzības nolikumā, kas paredz – prēmijas turpmāk varēs piešķirt pašvaldībā gan amatpersonām, gan ierindas darbiniekiem. Līdz šim ir praktizētas tikai dažāda veida piemaksas, pabalsti vai naudas balvas.

Doma ir, ka jēdziens “prēmijas” turpmāk attieksies ne tikai uz administrāciju, bet arī uz pašvaldības iestādēm un struktūrvienībām. Asa diskusija par šiem iecerētajiem jauninājumiem jau esošajā atlīdzības nolikumā izvērsās 20.decembra finanšu komitejas sēdē. Tika nolemts pagaidām ar prēmiju ieviešanu pašvaldībā vēl nesteigties. Pie diskusijas par šo tēmu deputāti atgriezīsies 3.janvārī, kopā sapulcējoties slēgtā sanāksmē pēc oficiālā darba laika – pulksten 17.00.

Izskanējušais piedāvājums bija, ka prēmija varētu tikt izmaksāta reizi gadā un tās apmērs būtu atkarīgs no katra pašvaldības darbinieka veikuma novērtējuma. Piemēram, ja vērtējums ir 8,5 līdz 10 balles, izmaksājama būtu prēmija 40 procentu apmērā no darbiniekam noteiktās mēnešalgas vai mēneša vidējās izpeļņas; ja vērtējums ir 6,5 līdz 8,4 balles – 30 procentu prēmija; ja vērtējums ir 5 līdz 6,4 balles – 20 procentu prēmija. Piedāvāts gan tikai, ka prēmiju izmaksai drīkstēs izmantot ne vairāk kā 10 procentus no pašvaldības budžeta sadaļas, kas paredzēta tieši atalgojumam. Paredzams, ka rīkojumu par izpilddirektores prēmēšanu varēs parakstīt domes priekšsēdētājs, bet par pašvaldības iestāžu vadītāju prēmēšanu – izpilddirektore. Savukārt rīkojumu par pašvaldības iestāžu darbinieku prēmēšanu pieņems katras konkrētās iestādes vadītājs.

Deputāts Anatolijs Savickis iebilda, vai ir aprēķināts, kādu ietekmi tas var atstāt uz pašvaldības budžetu. Viņš arī akcentēja, ka vairāk nekā 80 procentiem pašvaldības darbinieku vērtējums ir ļoti augsts. Vai tas nozīmē, ka visi būtu pelnījuši pašu lielāko prēmiju?

Deputāts Normunds Mazūrs piedāvāja, ka par izcilu darbu varētu maksāt prēmiju pat 50 procentu apmērā no darbinieka mēnešalgas.

Deputāts Andris Vējiņš sacīja, ka 20 procentu prēmija faktiski, kā izriet no šobrīd piedāvātajiem nolikuma grozījumiem, ir prēmija viduvējībām. Viņš uzskata, ka pašvaldībai jābūt orientētai pieņemt darbā pašus labākos speciālistus un motivēt viņus ar darba tirgum atbilstošu atalgojumu.

“Prēmijas būtība pati par sevi ir atlīdzība par vairāk nekā labi izdarītu darbu. Tātad par ļoti labu darbu vai par izcilu darbu,” viņš teica.

Tajā pašā laikā A.Vējiņš pauda, ka 50 procentu prēmija tomēr būtu par augstu, bet 20 procentu prēmija vispār nebūtu jāparedz. Tālāk deputāti sāka daudz un plaši diskutēt par pašvaldības darbinieku izvērtēšanas kritērijiem, par to, vai jaunie darbinieki ir liekami vienos svaru kausos ar ilggadējiem, labiem un pieredzējušiem.

Pašvaldības Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Lienīte Reinsone pauda, ka šajos jautājumos vienmēr pastāvēs subjektivitātes moments. A.Vējiņš norādīja, ka tas ir izpilddirektores darba jautājums.

G.Švika sacīja, ka administrācijā ir speciālists, kurš nodarbojas ar šiem jautājumiem, ar to, visticamāk, domādama vecāko personāla speciālisti Daigu Muktupāvelu. Viņa arī akcentēja, ka nepieciešamība veikt grozījumus pašvaldības darbinieku atlīdzības nolikumā ir saskaņota ar arodbiedrību, kuras biedri ir daudzi pašvaldības darbinieki.

G.Švika arī kā aizstāvēdamās teica, ka pašvaldībā ir patiešām labi darbinieki, jo te valda augstas prasības. Viņai piebalsoja deputāts Stanislavs Gžibovskis, kurš atgādināja, ka pašvaldībā taču tiek rīkotas pretendentu atlases.


Pievieno komentāru

Komentāri 10

Ance

Ja kas,uz šodienu nemaz nevari savādāk strādāt kā ļoti labi,citādi-paldies,tu neesi vajadzīgs. Un kas Vējiņam devis tiesības apsaukāt cilvēkus par viduvējībām? Tāpēc jau tika gāzts no troņa. Jo pie laba darba devēja cilvēki nemainās. Un tās muļķīgās pašnovērtējuma aptaujas ir jāizbeidz. Jo kā var vērtēt cilvēku,kas patstāvīgi ir uz lapas. Ja atnāk uz darbu,tad visiem brīnumi. Kā var vērtēt divus cilvēkus ar vienādu darbu. Vienam liek strādāt kā zirgam,otrs var iet un nākt,kad grib. Ļoti liela problēma ir ar invalīdu šķirošanu. Tā kā beigsim aizskart cilvēkus,tāpat jau dzīvē problēmu diezgan. Un nav nekāds brīnums,kā vienā darbavietā ir tik daudz nervu slimnieku.

pirms gada, 2019.01.07 09:35

Kika

Vai tiešām cilvēks, "kas patstāvīgi ir uz lapas" un tas, kurš tā vietā, lai strādātu, "var iet un nākt,kad grib" ir tie ļoti labie darbinieki ("citādi-paldies,tu neesi vajadzīgs"), kuri pelnījuši prēmijas?

pirms gada, 2019.01.07 12:00

Absurds

Kā vienmēr ilgadējie pelnijuši prēmijas,tad neņemat jaunos ja tik nezinoši,pēc gadiem varēsiet atvērt domē veco ļaužu pansionātu .Un kurš jaunais gribēs domē stādāt ka pēc šī raksta var saprast,ka jaunos tāpat nevar mērīt ar vienu svaru kausu
It kā prestiža iestāde,bet atvainojos sūdu bedre.

pirms gada, 2019.01.07 10:10

Santa

Man šķiet ka Domē pamazām, bet tomēr jaunie ienāk un ļoti labi un motivēti jaunie darbinieki, kas ir jauni arī gados :)

pirms gada, 2019.01.07 10:26

dārznieks

"pašvaldībai jābūt orientētai pieņemt darbā pašus labākos speciālistus" - šis gan bija labs teiciens, vairāk kā pusi atlaist neatbilstošus speciālistus, radus, draugus utt.

pirms gada, 2019.01.07 15:04

diemžēl

Gulbenes domē tas nav iespējams, jo tur ir vieta tikai radiem un draugiem un citādi dīvaini domei izdevīgiem cilvākiem

pirms gada, 2019.01.07 17:33

te

Iedzīvotājiem jāvērtē domes darbs piešķirt prēmiju, vai vispār samazināt algu viņiem.

pirms gada, 2019.01.08 16:01

Absurds

Iedzīvotāji gribēdami neko nevar izmainīt,viss deputātu varā,un domes vadībā.Mēs te varam rakstīt savas domas,bet viņi tāpt izdarīs un aizpildīs savus jau tā pietūkušos makus.Skumji bet fakts

pirms gada, 2019.01.08 17:42

Vietējās ziņas