Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlas atlikt suņu čipēšanu

Zemkopības ministrija ir nolēmusi pārcelt obligātās suņu apzīmēšanas ar mikroshēmu termiņu, kas bija paredzēts no šā gada 1.jūlija, uz 2017.gada 1.janvāri, ziņo aģentūra “LETA”.

Zemkopības ministrijas pārstāvji informējuši, ka, lai to izdarītu, plānots veikt grozījumus noteikumos “Mājas dzīvnieku reģistrācijas kārtība”. Nolemts arī veikt grozījumus Veterinārmedicīnas likumā, lai Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori, kā arī apmācītas personas, kurām ir līgums ar patversmi, varētu veikt suņu apzīmēšanu un reģistrāciju datubāzē. Par šo jautājumu vēl plānotas diskusijas starpinstitūciju darba grupā.

Kā ziņots, noteikumi paredz, ka līdz 2016.gada 1.jūlijam sešu mēnešu vecumu sasniegušu suņu īpašniekiem jānodrošina, lai sunim tiktu implantēta mikroshēma jeb tas tiktu čipēts, kā arī tas tiktu reģistrēts Lauksaimniecības datu centra datubāzē. Taču problēma aktualizējās martā, jo Zemkopības ministrija konstatēja, ka daudziem suņu īpašniekiem laukos nav iespējams izpildīt noteikumu prasības finanšu līdzekļu trūkuma dēļ tie nevar samaksāt par mikroshēmas ievadīšanu un segt reģistrācijas maksu, kas sasniedz līdz 35 eiro. Tādēļ tika nolemts atļaut nečipēt viensētās dzīvojošo saimnieku suņus, pret ko savukārt asi iebilda dzīvnieku patversmes un Latvijas Kinoloģiskā federācija, kas uzskata, ka tieši viensētu suņi bieži saplēš meža dzīvniekus, bet īpašnieku nevar sodīt, jo suņa piederība nav noskaidrojama.

Noteikumi paredz arī, ja suns pēc 1.jūlija netiks čipēts un reģistrēts, saimniekam paredzēts naudas sods - fiziskajām personām no 7 līdz 210 eiro, bet juridiskajām personām - no 15 līdz 350 eiro.

Patlaban datubāzē ir reģistrēti 26 406 suņi, 1658 kaķi un 80 mājas (istabas) seski.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas