Vēlas dibināt reģionālo čigānu biedrību 3

Gulbenietis Grāfs Burkevičs vēlas dibināt biedrību, kas apvienotu Balvu, Gulbenes un Viļakas čigānu tautības cilvēkus. Viņš pats arī gribētu vadīt šo biedrību. G.Burkevičs ir pārliecināts, ka to vēlas arī viņa tautieši. Interesentus, kas vēlētos aktīvi iesaistīties biedrības dibināšanā, G.Burkevičs aicina zvanīt un pieteikties pa tālruni 29660905.

"Vēlos, lai manas tautības cilvēkiem būtu iespēja pulcēties kopā, atbalstīt citam citu, par spīti ekonomiskajai krīzei, stiprināt mūsu kultūru. Šodien situācija ir tāda, ka čigānu tautības cilvēkiem grūti atrast darbu," saka G.Burkevičs.  

Viņš gribētu dibināt Bībeles skolu čigānu tautības bērniem. Gribētos arī izveidot čigānu pirti. Ir arī citi projekti, kas dotu iespēju čigānu tautības cilvēkiem kopā strādāt, piemēram, lauksaimniecībā.

 

"Svarīgi ir izglītot manas tautības cilvēkus, lai viņi saprastu, kādas ir mūsu saknes, no kurienes esam cēlušies. Ir jāzina, ka čigāni Latvijā Otrajā pasaules karā ir tikpat daudz cietuši un tikuši diskriminēti kā ebreji," saka G.Burkevičs.

 

Viņš saka, ka šobrīd šajā pusē tāpat kā visā Latvijā čigānu tautības pārstāvju skaits ir sarucis. Daudzi devušies darba meklējumos ārpus Latvijas robežām. Arī pats G.Burkevičs ir izmēģinājis laimi Lietuvā un Vācijā, tomēr sapratis, ka nekur nav tik labi kā mājās.

 

"Viļakā ir aptuveni 180 čigānu, Balvos - 40, Gulbenē - ne vairāk par 115. Mēs visi cits citu pazīstam, uzskatām, ka esam radinieki."

 

G.Burkevičs ir 40 gadus vecs, dzimis Viļakā deviņu bērnu ģimenē. Neparasto vārdu - Grāfs - viņam ir devis tēvs Aleksandrs. "Es atšķirībā no saviem septiņiem brāļiem un vienas māsas esmu piedzimis zilacains. Tēvs lēma, ka man jākļūst par Grāfu un par politiķi. Man pašam ir dēls Dāvids, kuram ir trīs gadi un kurš kopā ar savu mammu dzīvo Lietuvā. Es sapņoju, ka mans dēls dienās kļūs par politiķi. Taču pats galvenais - lai viņš izaug par ticīgu cilvēku," saka G.Burkevičs.

 

Tāpat kā daudzi šodien, viņš ir bez darba. Kopš 1998.gada darbojas kristīgajā draudzē "Jaunā paaudze". G.Burkevičs spēlē ģitāru, akordeonu, dzied un dejo Madonas grupā "Brīvais vējš".

 

"Es jau 24 gadus spēlēju ģitāru. Dziedu latviešu, čigānu, ebreju, spāņu valodā," stāsta vīrietis.

 

Viņš brīvi runā latviski, krieviski, lietuviski, prot sazināties ar savas čigānu tautības cilvēkiem, lai kurā valstī viņi dzīvotu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ANDRIS

Sveiki redakcija dzirkstele.lv ! Mani sauc Andris Tertats. Es nejausi atradu so informaciju. Ludzu Jums informet mineto personu par manu iztdikto velmi sazinaties ar vinu.


Es dzivoju Londona, bet labprataka ar Gulbenieti Grafu vislabak man sazinaties
caur interneta starpniecibu.

Manas koordinates: tertats@inbox.lv
Skype: andris.tertats3

Es, Latvijas ciganu petnieks un diplomets psihologs

Paldies ieprieks !!!

pirms 9 gadiem, 2011.07.24 18:15

Igors

Vel pivienosu es pats no Vilakas un Grafu zinu ilgi pats es ne esmu romu tautibas cilveks bet par Grafu varu teikt tikaj labako

pirms 6 gadiem, 2014.09.17 00:56

Vietējās ziņas