Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlas diskutēt par tirgu 38

Gulbenes novada pašvaldība iecerējusi diskutēt ar sabiedrību par tirgu pilsētā, kas būtu arī kultūrvides sastāvdaļa un pasākumu norises vieta.

Paredzēts iesaistīt ne tikai vietējo sabiedrību, ieinteresētos uzņēmējus, bet arī izmantot ekspertu padomus un kopā izveidot rīcības plānu. To visu varēs veikt, pašvaldībai iesaistoties starptautiskā “Urbact” programmas projektā “Agora”. Par to 28.marta novada domes sēdē nobalsoja deputāti.

Pavisam šajā projektā paredzēts, ka iesaistīsies desmit pašvaldības, bet vadošā būs Grieķija. Paredzams, ka 6 mēnešu laikā notiks sagatavošanās, bet projekta realizācija ilgs 24 mēnešus. Budžets uz visām desmit pašvaldībām tiek plānots 750 000 eiro. Gulbenes novada pašvaldībai projekta realizācijas pirmajā posmā būs nepieciešams līdzmaksājums nedaudz vairāk par 800 eiro, bet otrajā posmā – līdz 8000 eiro.

Iepriekš, kad deputāti par šo jautājumu apspriedās komiteju sēdēs, Anatolijs Savickis pauda bažas, vai pašvaldība ar šo projektu nebūs iejaukusies brīvā tirgus attiecībās. Novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs sacīja – pašvaldība būs tikai virziena, ideju, skatījuma piedāvātāja. Nekādā gadījumā neesot domāts noliegt vai atteikties no tām labajām iestrādēm tirgus organizēšanā, kas Gulbenē jau ir.

Deputāte Larisa Cīrule vienalga izteica šaubas, vai šādu ceļu vajag iet. N.Audzišs paskaidroja, ka projekts dos iespēju piesaistīt augstas kvalifikācijas speciālistus.

Pievieno komentāru

Komentāri 38

Acs

Profesionāļiem zināms fakts: jo vairāk pa rokai, jo vairāk pēkšņu pirkumu. Ja ir pat centrā, bet cilvēkiem mazliet jānogriežas, lai sasniegtu tirdzniecības vietu, viņi to dara tikai tad, ja padomā kāds konkrēts pirkums. Tirdzniecībā veiksmi nosaka 3 likumi: 1. Vieta. 2. Vieta. 3. Vieta. Ja iebaksta ar pirkstu kartē - te būs, tad (ne)būs kā pierādījās arī Gulbenē tirgus precedentā trīsstūrī stap Bērzu un Vidus ielām (tas nekas, ka kaimiņos Beta, tik un tā čiks!). Tāpat arī pircēju tikpat kā nav tām dažām tirgus sieviņām, kas spiestas bez pircējiem nīkt koka nojumēs Betas laukuma pretējā pusē, lai gan pie Betas sienas pircēju netrūkst tādēļ, ka rokai. Bet gan jau neprofesionāli domnieki atkal iebakstīs kartē kārtējo "sviestu", kā tas Gulbenei raksturīgi.

pirms 10 mēnešiem, 2019.05.02 19:59

Vietējās ziņas