Vēlas iegādāties motorlaivu un laist ezeros zivju mazuļus 10

Stāmerienas pagasta pārvalde vēlas gan aizsargāt zivis, gan arī papildināt zivju krājumus pagasta ezeros.
Gulbenes novada domes sēdē, kura notika pagājušajā nedēļā, deputāti atbalstīja divu projektu "Zivju aizsardzība Stāmerienas pagastā" un "Zivju resursu papildināšana Stāmerienas pagasta ezeros" iesniegumu iesniegšanu Lauku atbalsta dienestā valsts atbalsta saņemšanai zivsaimniecības attīstībai no Zivju fonda.

Deputāti lēma nodrošināt līdzfinansējumu Stāmerienas pagasta pārvaldei projekta īstenošanai 10 procentus no kopējām izmaksām vienam projektam 200 latu apmērā no Stāmerienas pagasta pārvaldes 2011.gada budžeta līdzekļiem un projektam par zivju resursu papildināšanu - arī līdzfinansējumu 10 procentu apmērā no projekta kopējām izmaksām, proti, 260 latu apmērā no Stāmerienas pagasta pārvaldes šīgada budžeta līdzekļiem.


Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītājs Ainārs Brezinskis domes sēdē deputātiem paskaidroja, ka viens projekts paredz motorlaivas, binokļa un aizsargvestes iegādi. Paredzams, ka to visu lietos sabiedriskais inspektors Viktors Podziņš, kurš šajā pienākumā ir apstiprināts Madonas reģionālajā Vides pārvaldē. Inspektors sekos, lai nenotiktu maluzveja, piemēram, ar tīkliem.


"Ir tā, ka katru gadu pavasaros Stāmerienas ezeros ar elektrību nogalina zivis. Mums ir viens inspektors - V.Podziņš -, kurš kontrolēs situāciju. Viņam ir vajadzīgs aprīkojums, lai varētu veiksmīgi strādāt," skaidroja deputāts Dzintars Poļaks.


Otrs projekts paredz papildināt zivju fondu pagasta ezeros. Finanšu komitejas sēdē, kura notika vēl pirms domes sēdes, deputāts Ivars Kupčs gan vēlējās noskaidrot, kādu zivju mazuļi tiks ielaisti ezeros. A.Brezinskis atbildēja, ka ir iecere, piemēram, Ludza ezerā ielaist zandartus un zušus.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

ss

Brezinskis iekarsis, jo visi labumi nāk pašam...

pirms 10 gadiem, 2011.03.03 19:06

...

Brezinskim būs laiva un zivi Stāmeriemas ezerā. Daļa ezers jau pieder.

pirms 10 gadiem, 2011.03.03 14:57

Ha

Stāmeriena tas ir kaut kas īpašs:
*par nodokļu maksātāju naudu ielaidīs zivis privātos ezeros (paši ēdīs par velti);
*uzcels četriem deputātiem sporta hali, lai vēderi nav tik lieli.

pirms 10 gadiem, 2011.03.03 14:54

atceros

Cik atceros , Dzirkstelē jau bija / laiciņu atpakaļ / liels raksts ar Musajeva kunga bildi par to , ka Ludza ezerā ielaiž zivis , bet kā izrādījās vēlāk , tās bija pircis pagasts /atsauce par neprecīzām ziņām no Dzirksteles puses gan bija mazītiņa, mazītiņa pēc tam /.
Un atkal zivis laidīs Ludza ezerā ?

pirms 10 gadiem, 2011.03.03 12:15

333

Ja ielahdis Ludzas ezera var ceret ka pa upiti zivs ar tiks lidz Pogas ezerim. Ar zusiem bus tas pats ka ar veziem, tirgos un davinas savejiem. Ar stravu sit ari vieni un tie pasi un inspektoram lai to pamanitu binokli nevajag, vins tos labi pazist. Prieks, ka Musajam ar labums bus.

pirms 10 gadiem, 2011.03.03 09:54

jaa pogas un stamerienas ezera laidiet, tur vismaz nav tik nomala vieta, visi redz kas notiek ....

pirms 10 gadiem, 2011.03.02 12:43

zvejnieks

Pagasts laidīs zušus bet Musajeva kungs ķers un tirgos??? cik jums ir samaksāts???

pirms 10 gadiem, 2011.03.02 12:33

zvejniece

Bet , kāpēc "tikai ???? "Ludza ezerā ielaist zandartus un zušus.", ir TAČU vēl Stāmerienas un Pogas ezers ???

pirms 10 gadiem, 2011.03.02 12:25

Vietējās ziņas