Vēlas kaņepju pirmapstrādes uzņēmumu 2

Biedrības "Latvijas Industriālo kaņepju asociācija" un Gulbenes novada domes rīkotajā seminārā = diskusijā par kaņepju audzēšanas un pārstrādes klastera izveides iespējām Vidzemē, kas notika 16.novembrī, diemžēl pulcējās nedaudz vairāk kā 20 interesenti.

"Cerējām, ka interese par kaņepju audzēšanu būs lielāka, tomēr lauksaimnieki labprātāk izvēlas audzēt jau pārbaudītas vērtības. Kaņepes salīdzinoši ir jauna kultūra, tāpēc viens ir par to runāt teorētiski, otrs - pārliecināties dabā, kā šī kultūra aug, kādas ir tās prasības, kā arī būt drošam, ka šī kultūra zemniekam dos peļņu," stāsta Litenes pagasta kooperatīvās sabiedrības "Klēts" vadītājs Aldis Dukurs.

 

Viņš šobrīd ir vienīgais mūsu novada pārstāvis, kurš iestājies Latvijas Industriālo kaņepju asociācijā. Semināra dalībnieki aktīvi interesējās par kaņepju audzēšanas riskiem, ražību, sagatavošanu pirmapstrādei, kaņepāja žāvēšanu, kā arī par iespēju Gulbenē izveidot kaņepju pirmapstrādes rūpnīcu.

 

Lauksaimniekiem ir laiks padomāt, lai pieņemtu noteiktu lēmumu par šķiedras kaņepju audzēšanu. Tas varētu notikt tikai tad, ka reģionā tiešām sāks darboties pirmapstrādes uzņēmums, kas no lauksaimniekiem iepirks izaudzētos kaņepājus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Usnis

Meklējiet,analizējiet,domājiet,nekašķējieties,bet radiet! UN VISS NOTIKS! Lai izdodas.

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 16:23

A kas cel to rūpnīcu???? Dukurs vai un tā būs Litenē ?

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 02:50

Vietējās ziņas