Vēlas kopt Lizuma pils teritoriju

Pašvaldība garantēs 1617,22 latu līdzfinansējumu projektam, ar kura palīdzību plānots sarūpēt tehniku Lizuma pils apkārtnes kopšanai. Deputāti par to nobalsoja 22.novembra Gulbenes novada domes sēdē.

Ar savu ieceri uz Eiropas Lauksaimniecības fonda atbalstu aptuveni 5000 latu apmērā pretendē Lizuma vidusskolas attīstības biedrība. Novada dome pilnvarojusi Lizuma pagasta pārvaldes vadītāju Uģi Aigaru parakstīt līgumu par pašvaldības līdzfinansējuma nodrošināšanu. Projekta autori uzsvēruši, ka Lizuma muižas pils ir valsts nozīmes kultūrvēsturisks piemineklis.  

Lizuma vidusskolas direktore Irēna Ābeltiņa "Dzirkstelei" stāsta, ka ap skolu ir vairāk nekā 5 hektāri parka zemes, kura pienācīgi jākopj. Ir iecerēts iegādāties mazo traktoru, kas būtu aprīkots ar pļaušanas iekārtu, rotējošo slotu, zāles un lapu savācēju, piekabi, sniega pūtēju, kā arī nepieciešama mazāka zāles pļaušanas iekārta, krūmgriezis, iekārta malkas skaldīšanai (malka vajadzīga internātam), dzīvžogu šķēres, ūdenssūknis, laistīšanas iekārta, dārza ķerras, grābekļi.

 

"Protams, galvenie darītāji ir skolas sētnieks un saimnieks, bet arī skolēni piedalās parka sakopšanas talkās rudenī un pavasarī. Jāslauka arī bruģis un stadiona skrejceļa segums. Darba ir daudz," saka I.Ābeltiņa.

 

Lizuma muiža, kuras galvenā sastāvdaļa ir 1836.gadā neogotikas stilā celtā pils, ir Latvijas Piļu un muižu asociācijas biedre. Kopš 1937. gada pilī ir Lizuma vidusskola. Pils tornī iekārtots Lizuma vidusskolas novadpētniecības muzejs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas