Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlas labāku pilsētvidi bērniem 13

Laikraksts “Dzirkstele” saņēma vairākus zvanus no pilsētas iedzīvotājiem, kuri interesējās, kas tiks darīts, lai sakārtotu brīvi pieejamos rotaļlaukumus pilsētā, kādas ir ar tiem saistītās ieceres nākotnē. Tika izteikti arī vairāki ierosinājumi.

“Esmu vecmāmiņa diviem mazgadīgiem bērniem. Ar divus gadus veco mazdēlu apmeklējām rotaļlaukumu Nākotnes ielā. Protams, tur ir domāts par bērniem, bet tikai vecākiem. Mazulis tur nevar nekur uzkāpt. Tur nav arī īstas drošības. Ne tikai šajā, bet arī citos rotaļlaukumos varētu būt ierīkoti mazi karuseļi, slīdkalniņi. Internetā redzēju jauku fotogrāfiju, kurā bija mazajiem domātas šūpoles. Tur uz viena statīva bija izvietotas divas pretējas šūpoles. Groziņā sēž bērns, bet pretējā pusē ar seju pret mazuli – mamma. Abi ir ciešā kontaktā. Mamma var ērti bērnu šūpināt un arī pieskatīt. Godīgi sakot, mammām ar bērniem, kuri tikko ir iemācījušies staigāt, arī nav, kur pastaigāties. Ja kāds tam netic, tad lai pastaigā pa Spārītes parka celiņiem. Daudzi bērni tur ir krituši. Lai mācītos staigāt, ir jābūt gludam pamatam. Var jau norādīt, lai mācās staigāt pa istabu, bet bērnam ir vajadzīgs svaigs gaiss. Mazi bērni ne labprāt vēlas iet pie rokas, viņiem gribas skraidīt,” pārdomās dalās gulbeniete Iveta Krūmiņa.

Viņa nav vienīgā, kas vēlas uzlabojumus arī rotaļlaukumā Jaunatnes parkā. Ir vecāki, kuri nejūtas droši par bērniem uz ielas. “Diemžēl ir Gulbenē autovadītāji, kuri skatienu vērš virs apstādījumiem, nevis zem tiem, tāpēc ir pat bail kopā ar bērniem pāriet ielu,” dusmojas kāda trīs bērnu māmiņa.

“Pilsētas svētkos kā atrakcija mazajiem bērniem bija iespēja pabraukāt parkā ar mašīnītēm. Tās  bija domātas lielākiem bērniem, kas paši spēja mīt pedāļus. Ogrē un arī Rīgā pārliecinājāmies, ka ir iespējams sarūpēt mašīnītes, kurās tētis var izvizināt mazo bērnu. Ja tādas būtu arī Gulbenē, tā būtu jauka izklaide,” iesaka I.Krūmiņa. Vēl kāda vecmāmiņa Rīgā pārliecinājusies, cik īpaši karstajās dienās bērnu apmeklēts Ziedoņdārzā ir brienamais āra baseins. “Ja arī Gulbenē tāds būtu, bērniem nevajadzētu mērcēties strūklakās,” saka sieviete.

Redakcija saņēma ierosinājumu, ka neliela smilšu kaste būtu vajadzīga arī Spārītes parkā uz saliņas, kur jau atrodas šūpoles.

“Smilškaste varētu tur būt, bet pie mums jau nekas nav drošs. Ja nu vienīgi slēgtie rotaļlaukumi pie pirmsskolas izglītības iestādēm. Kāda nozīme smilškastei Spārītes parkā, ja tur laiž izskraidīties suņus? Smiltīs dzērāji izmet pudeles, stiklus un vēl piespļauda. Mazajiem bērniem pirmā vakcinācijas pote ir pret tuberkulozi, tāpēc ir jādomā, kā nodrošināt vidi pret šo slimību. Ir pilsētas, kur piepūšamās atrakcijas darbojas augu dienu. Gulbenē, ja smilškastei tiek uzlikts vāks, tad noteikti kāds šo vāku salauž. Varētu būt arī kaut vai slēgts laukums tiem, kuri neapmeklē bērnudārzu. Ir taču rotaļlaukumi ar īpašu segumu, kas uzsūc ūdeni,” rosina I.Krūmiņa.

Gulbenes novada domes izpilddirektore Guna Švika atzīst, ka ļoti liela visas pilsētas bērnu rotaļlaukumu plāna nav, bet ir plānots, ka Jaunatnes parkam ir nepieciešams jauns projekts, kurā būtu jāpaplašina arī atpūtas zona bērniem.

“Projekts šobrīd nav izstrādāts. Būtu labi, ja mums izdotos rast labu projektu autoru un sakārtot Jaunatnes parku. Jau pilsētas pārvaldnieka Jāņa Nagļa darbības laikā tika runāts, ka šāds projekts ir nepieciešams. Aizvien tā atpūtas zonai saņemam dāvinājumu no Rotari kluba. Viss notiek pakāpeniski un lēni. Palaikam pie šī jautājuma atgriežamies. Pie daudzdzīvokļu mājām mazie projekti rotaļlaukumiem tiek īstenoti. Arī pie pirmsskolas izglītības iestādēm, rakstot projektus, pakāpeniski tiek sakārtoti rotaļlaukumi. Ja vēlas uzlabojumus pilsētvidē saistībā ar bērniem, tas ir pamatoti. Strādājot pie nākamā gada budžeta, šo jautājumu atkal aktualizēsim,” saka G.Švika.

Savukārt domes vadītāja vietnieks Andis Caunītis piebilst, ka šobrīd līdzekļu piesaiste notiek caur dažādu biedrību mazajiem projektiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Vilis

Kādā sakarā tiek intervēta švika un caunītis? Pilsētai ir savs pārvaldnieks, kura tiešajos pienākumos ir rūpēties par pilsētu un atbildēt uz iedzīvotāju jautājumiem.

pirms 3 gadiem, 2016.08.08 10:27

Pēteris

Kāda .... pēc Lejasciema un Daukstu/Rankas iedzīvotāji spriedelē par gulbeniešu vajadzībām?

pirms 3 gadiem, 2016.08.08 11:15

Nesaki viss

Gulbene ir tāds pats pagasts, kā visi pārējie, tikai mazliet blīvāk apbūvēts;)

pirms 3 gadiem, 2016.08.08 16:53

MAMMA

Sākumā vajadzētu nopļaut zāli ap laukumiņu,kur neviens nepļauj,iztīrīt atkritumu tvertnes. Nākotnes ielas laukumiņš ir nolaists, ir jāapseko kādam.

pirms 3 gadiem, 2016.08.08 10:38

Pēterim

Tāpēc,Pēter, ka viņi ir naudas maka turētāji un lēmēji par budžetu kā novadam, tā arī pilsētai!

pirms 3 gadiem, 2016.08.08 18:44

Pēterim

Tāpēc,Pēter, ka viņi ir naudas maka turētāji un lēmēji par budžetu kā novadam, tā arī pilsētai!

pirms 3 gadiem, 2016.08.08 18:44

Arī mamma

Lai aizbērtu peļķes gan Nākotnes ielas laukumā, gan Gulbīšu parkā projekti nav vajadzīgi!!!!
Ja neko sakarīgu, par savu bezdarbību pateikt nevar, tad labāk ir paklusēt!!!!!!

pirms 3 gadiem, 2016.08.08 11:09

Muris

Ja runājam par nenormālajiem braucējiem nākotnes ielas masīvā, tad es ieteiktu ceļu policistiem sākt dežūrēt un kontrolēt atļauto ātrumu, ticiet man, cik jūs būsiet pārsteigti par noķerto pārkāpēju daudzumu.

pirms 3 gadiem, 2016.08.08 20:13

Ei

Patiešam Gulbene ir tads pats pagasts bet tomer par bērniem kaut cik doma.Lai dzirksteles reportieris atbrauc uz Palienu -tur bērni pagastam pedēja vieta-8ieraktas riepas,1salauztas šupoles un viss ir labi.Pagastvecim teica kāpēc ta notiek Šķieneriem viss bet mūsu berniem neka.TAISIET PAŠI.Bet kur mēs maksajam nodokļus tas gan labi patik.????!

pirms 3 gadiem, 2016.08.08 20:39

ko

Ļoti pareizi pateica, ka taisiet paši. Arī pilsētā daudzi vecāki bērnudārza labiekārtošanā ieliek gan savus līdzekļus, gan darbu. Tas ka tu to neredzi procesā, nenozīmē, ka tas tā nav.

pirms 3 gadiem, 2016.08.08 21:59

aha

Šķieneri? Kas tad tur ir jauns uzlikts? Padomju laika stieņi, tikai nokrāsoti. Šūpoles pie 7.mājas bez koka paliktnīšiem jau gadiem ilgi!

pirms 3 gadiem, 2016.08.09 11:05

Tu

Cik skaisti aluksnè bija pilsètas svètki ne kà mùsu tizlie pilsetas svètki es domàju ka vajadzètu daudziem nolikt mandàtu,tà nevar stràdàt!!

pirms 3 gadiem, 2016.08.08 22:22

TO TU

Kāds sakars ar šo rakstu komentāram?....

pirms 3 gadiem, 2016.08.09 08:06

Vietējās ziņas