Vēlas labiekārtot pilsētas parkus 7

Gulbenes novada dome līdz 28.septembrim iesniegs projekta “Parki bez robežām” pieteikumu Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmā. Mērķis ir palielināt Emzes un Spārītes parku apmeklētāju skaitu un nodrošināt dabas resursu ilgtspēju.

“Šajā projektā vairāk esam koncentrējušies uz Spārītes parku, kuram jau 2014.gadā tika izstrādāts rekonstrukcijas projekts. Tas paredz stādījumu un gājēju tiltiņa atjaunošanu, kā arī Asaru ezera tīrīšanu, apkārtnes sakopšanu, dabas taku, gulbju māju un atpūtas vietu izveidi, apgaismojuma nodrošināšanu,” stāsta pašvaldības projektu vadītāja Vita Lāčkāja-Krūmiņa.

Kopējās aktivitātes ar Dabas muzeju paredz zaļo klašu izveidi, kā arī ierīkot izzinošas dabas takas un sagatavot interaktīvas spēles. Tiks rīkoti parka svētki pie visiem projekta partneriem, kā arī kopējas mācības tiem, kuri strādā parkos – ainavu arhitektiem un labiekārtošanas speciālistiem. Būs domāts par parku pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un ģimenēm ar bērniem.

Projektā gatavojas piedalīties septiņi partneri, bet Gulbenes novada pašvaldība ir vadošais partneris. No Latvijas projektā piedalās arī Daugavpils un Preiļu novada dome, bet no Krievijas ir četri partneri. Tiks piesaistīti vairāki asociētie partneri, kas palīdzēs plānot projekta aktivitātes: Latvijas Dabas muzejs un Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kā arī Gulbenes pašvaldības sadarbības partneris Gatčinas rajons Krievijā.

Kopējais projekta budžets ir paredzēts 700 000 eiro, kurā 90 procentus nodrošina Eiropas Reģionālās attīstības fonds. No tā Gulbenes parkiem, pieredzes apmaiņai un mācībām paredzēts vairāk nekā 190 000 eiro, pašvaldības finansējums - līdz 20 000 eiro. Līdz gada beigām būs zināms, vai projekta iecere tiek atbalstīta. Tad varēs gatavot un iesniegt projektu nākamā gada pavasarī, bet projektu īstenot varētu sākt 2018. gada beigās.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Bērni

Jāsāk ar parka un vispār visas pilsētas gājēju celiņu labiekārtošanu lai tie ir pieejamai gan invalīdiem, gan māmiņām ar ratiem, gan droši bērniem. Spārītes parkā celiņi ir KATASTROFĀLI, tur nevar ne paskriet ne ar bērnu ratiņiem paiet, tur var salauzt tikai ratus un sprandu. Variet droši pagaidām to parku slēgt ciet ar visu gulbi. Tur nav ko darīt, kamēr tur varēs normāli pārvietoties.

pirms 4 gadiem, 2017.08.31 18:19

nu jā

Nezinu neko daudz par melnajiem gulbjiem. Bet mūsu vientulis izskatās tik....pamests un vientuļš. Un šādi visu atlikušo mūžu tikai kopā ar pīlēm? :-(((

pirms 4 gadiem, 2017.08.28 09:47

Brīvību gulbim!

Spārītes parks ir tumšs un nejauks. Emze vispār baisa. Tur nav gaismas. Nabaga gulbis vientuļš savā tumšajā vēsajā cietumā, bez saules gaismas, bez brīvības. Pīles vismaz staigā un lido, kur tām tīk. Tādu cietsirdību pret nabaga putnu! Un tas pretīgais koncentrācijas nometnes žogs! Šajā pilsētā daudziem cilvēkveidīgajiem nav dvēseles, jo no citu mokām viņi gūst gandarījumu?

pirms 4 gadiem, 2017.08.28 21:50

bende kapā

St,,,,,,,,,,,,,,,a laikā gulbītim apgrieza spārniņus, lai nevarētu lidot, vismaz aizvediet to putniņu pie citiem gulbīšiem, un beidziet viņu vienreiz mocīt, kamēr vēl nav nomiris

pirms 4 gadiem, 2017.08.29 15:05

Es brìnos kapèc arì uz mazdàrziñiem ejo tie meźi nav paretinàti arì meźam bùtu vieglàk.

pirms 4 gadiem, 2017.08.29 20:50

...

Labiekārtot? Vietējie dzērēji tur visu izpostīs, jēga? Tā notiek ar visu jauni šajā pilsētā.

pirms 4 gadiem, 2017.08.30 15:04

Vietējās ziņas