Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlas lētu pirti 3

"Kāpēc tika likvidēta pirts Gulbenes sociālā dienesta telpās?" "Dzirkstelei" raksta kāds gulbenietis, kas vēlējies būt anonīms. Viņš uzsver, ka daudziem pilsētā būtu vajadzīga lēta pirts, kas dod iespēju gan nomazgāties, gan uzlabot veselību un pašsajūtu.

"Dzirkstele" noskaidroja, ka šobrīd Gulbenes trūcīgie iedzīvotāji priekšroku dod lētai dušai pašvaldības sociālā dienesta telpās, nevis divtik dārgākai pirtij privātos uzņēmumos. Gulbenes pilsētas domes sociālā dienesta vadītāja Anita Sirmā informē, ka dienesta telpās agrāk bija arī pirts, bet nu jau pusgadu tās vietā izveidotas un darbojas četras dušas vietas.


"Dušas izmantošana vienam cilvēkam izmaksā vienu latu. Varbūt dažiem ir pretenzijas, ka sociālajā dienestā vairs nav pirts, bet tas tomēr ir relaksācijas pasākums. Mūsu pienākums ir gādāt, lai cilvēkiem būtu iespējams nomazgāties," saka A.Sirmā.


Viņa klāsta, ka dienā dušas izmanto vidēji 15 cilvēki. Ir noteikts, ka pirmdienās un trešdienās mazgāties nāk sievietes, bet otrdienās un ceturtdienās - vīrieši. Dušas darbojas no pulksten 9.00 līdz 16.00.


Gulbenē ir vairākas privātās pirtis. Plašāks klientu loks izmanto dažas. Sporta un atpūtas centrā "Veixme" (vecās sabiedriskās pirts telpās) pēc iepriekšēja pieraksta saunu var izmantot par 3 latiem stundā pieaugušie un par 2,50 latiem bērni. SIA "Gulbenes-Alūksnes bānītis" telpās (dzelzceļa depo teritorijā) ir pirts, kuru 2,50 latiem neierobežotu laiku noteiktās dienās var izmantot gan sievietes, gan vīrieši. Bērniem līdz desmit gadiem šis pakalpojums maksā 1,50 latus, bet pensionāriem - 2 latus. Atsevišķi jāmaksā par dušu izmantošanu - pieauguša cilvēkam 2 lati, bērnam līdz 10 gadiem - 1,50 lati.

Acīmredzot, stiprā dzimuma pārstāvji ir cītīgāki pirtī gājēji, tāpēc viņiem noteikta iespēja uz bānīša pirti nākt trīs reizes nedēļā, bet sievietēm - divas reizes. Vīrieši te ir gaidīti trešdienās no pulksten 17.00 līdz 20.00, piektdienās un sestdienās no pulksten 15.00 līdz 21.00, bet sievietes trešdienās no pulksten 13.00 līdz 16.00 un svētdienās no pulksten 12.00 līdz 20.00. Šīs pirts apmeklētāji gaida savu kārtu dzīvajā rindā.  


Gulbeniešu iecienīta ir neliela pirts Gulbenē, Bērzu ielā 11, kur saimnieko Tatjana Kārkliņa. Pirts te parasti klientiem pieejama nedēļas pēdējās trīs dienās. Vienam cilvēkam pēršanās šajā pirtī izmaksā 2,50 latus.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Es

Nu re T.Kārkliņai ir saimn.darbība,kur gūst ienākumus,bet ALBAI par pat.ūd. gan negribīgi maksā!!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.09 11:08

Vietējās ziņas