Vēlas lielāku sakoptību

Gulbenē starp Nākotnes ielas daudzdzīvokļu namiem savulaik tika ierīkots rotaļlaukums bērniem. Nākotnes ielas 2/5 mājas vecākā Marija Kubuliņa uzskata, ka to vajadzētu ne tikai izveidot, bet arī uzturēt kārtībā.

"Bērnu rotaļlaukuma ierīkošanā tika izlietoti lieli naudas līdzekļi. Zem ierīcēm tika sabērta šķelda, kas tagad ir pamatīgi sasēdusies. Laukumā jau otro gadu ir izveidojusies pamatīga bedre, kur lietus laikā krājas ūdens. Vai tiešām nevar atvest kravu, lai bedri aizlīdzinātu. Apkārt laukumam - smilgas izaugušas līdz ceļgaliem. Lielajā zālē mētājas saplēstas pudeles, papīri, cigarešu izsmēķi. Ejot uz veikalu, cenšos to visu salasīt, jo tur taču spēlējas bērni," stāsta M.Kubuliņa.  

Mājas vecākā ir neizpratnē, kāpēc nevienam nerūp sakoptība rotaļlaukumā un tā apkārtnē. Viņa mēģinājusi rast skaidrību Gulbenes pilsētas Labiekārtošanas iestādē. "Man atbildēja, ka teritorija, kurā atrodas rotaļlaukums, esot sadalīta starp mājām," piebilst M.Kubuliņa.

 

"Dzirkstele" pārliecinājās, ka bērnu rotaļlaukums norādītajā vietā tiešām izskatās tā, it kā būtu bedrē. Zem šūpolēm izveidojies pamatīgs padziļinājums. Tā apkārtnē zālē mētājas gan papīri, gan arī stikli.

Labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte skaidro, ka bērnu rotaļlaukums gan Skolas ielā, gan Nākotnes ielā ir atdots dzīvojamo māju pārziņā, lai tās tos uzturētu kārtībā.

 

"Arī daudzdzīvokļu māja ir liela privātmāja. Vienalga, vai tajā dzīvo viena vai sešdesmit ģimenes. Šo māju iedzīvotājiem un māju vecākajiem būtu savstarpēji jāvienojas, kas ko darīs. Vai laukumu kārtībā uzturēs no kopējās naudas, vai par kārtību jāgādā vecākiem, kuriem ir bērni un tamlīdzīgi. Tā ir šo māju problēma. Tur ir viens gabals, kur zāli pļauj Labiekārtošanas iestādes strādnieki. Mēs arī tagad to nopļausim. Nesēžam, rokas klēpī salikuši. Daži cilvēki arī nevar nopļaut zāli visā pilsētā uzreiz. Šogad reizi jau nopļāvām Arī māju sētniekiem vajadzētu pasekot kārtībai laukumā un tā apkārtnē. Ir daudzdzīvokļu mājas, kuras ir atdalījušās no "Gulbenes namiem". Tur sētnieki dara itin visu, kas jādara. Mēs joprojām gribam dzīvot kā vecajos laikos, kad visu iedeva gatavu. Diemžēl tagad ir privātīpašums, tātad jādomā pašiem," uzskata L.Miezīte.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas