Vēlas novadā ieviest īpašu apbalvojumu 6

Top nolikums „Par Gulbenes novada pašvaldības apbalvojumiem”. Ceturtdien šā dokumenta projektu apsprieda novada domes deputāti finanšu komitejas sēdē.

Lēmumu šajā jautājumā deputāti pieņems novada domes sēdē šodien, 25.augustā.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa informēja, ka līdzās jau esošajiem apbalvojuma veidiem – Atzinības rakstam un pateicības izteikšanai – iecerēts vēl viens. Tas ir Goda diploms. To paredzēts pasniegt īpašos gadījumos cilvēkiem par nopelniem novada labā. Nolikuma projektā ierakstīts, ka šādus Goda diplomus pašvaldība pasniegtu ne biežāk par trim reizēm gadā. S.Daudziņa uzskata, ka tam jānotiek vēl retāk. Goda diploma piešķiršanas priekšlikumus varētu izskatīt īpaši izveidota apbalvošanas komisija, kurā būtu iekļauti ne tikai domes darbinieki, bet arī dažādu sabiedrības slāņu pārstāvji.


Viņa norāda, ka šāds Goda diploms vispirms būtu jāapstiprina Valsts Heraldikas komisijā. Pie reizes, kā norāda S.Daudziņa, būtu pārskatāms arī Atzinības raksta formāts, kurā izmantoti valsts simbolikas motīvi. Goda diploma veidolā varētu izmantot Gulbenes novada karoga simbolikas motīvus. Dome lūgusi Gulbenes mākslas skolas skolotāju Sandru Dikmani mākslinieciski strādāt pie šīm idejām. Viņa jau piedalījusies Gulbenes novada karoga izstrādē.
Deputāts Nikolajs Stepanovs pauda, ka pagaidām visos apbalvojumu nosaukumos rodas sajukums, nav saprotams, kurš ir nozīmīgāks. S.Daudziņa pauda, ka Goda diploms faktiski būtu alternatīva nosaukumam ”novada goda pilsonis”. Deputāts Gunārs Ciglis rosināja, ka perspektīvā varētu domāt  arī par naudas balvas dāvināšanu par nopelniem novada labā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

nja

Man gan liekas, ka mūsdienās tāds diploms ir zaudējis jēgu, jo izprintēt var dajebko! Labāk tad latus iedot vai kādu piemiņas veidojumu. Papīram vairs nav vērtības.

pirms 9 gadiem, 2011.08.30 16:01

eee

Pats nosaukums jau izsaka visu - Goda diploms - laikam tagad diplomus godinām. Cilvēkus vajag godināt ! Uzskatu ka ieprieksējais nosaukums ir veiksmīgāks-”novada goda pilsonis”.

pirms 9 gadiem, 2011.08.27 14:00

Skumji , lasot šādus komentārus. Laba ir izdarīts daudz .
Par apbalvojumu. Mēs nenovērtējam savus cilvēkus un negribam lepoties ar savu novadu. Tā arī paliksim rūgtuma pilni īgņas par to, ka kādam iet labi un , ka kāds ir apbalvojuma vērts.
Mums ir diži cilvēki, kuri nečīkst, bet novadam devuši materiāli neatsveramu ieguldījumu.

pirms 9 gadiem, 2011.08.27 10:43

Tik tiešām nav kur bāzt to naudu. Sandra vēl līdz šim neko nav izdarījusi labā pilsētai. Bet tā taču ir!

pirms 9 gadiem, 2011.08.27 09:26

Mēs esam uz zaļā zara! Vai tiešām nav kur naudu? Visur kur pagriezies naudas nepietiek, bet te atrodas.

pirms 9 gadiem, 2011.08.27 07:12

Vietējās ziņas