Vēlas sakārtot Stāķu ceļu 7

Gulbenes novada domes tautsaimniecības komitejas sēdē tika izskatīts jautājums par valsts vietējās nozīmes ceļa, kas iet caur Stāķiem, gar skolu rekonstrukciju.

Novada dome rakstīs vēstuli Satiksmes ministrijai, kurā lūgs rast finansējumu ceļa rekonstrukcijai 1,1 kilometra garumā Stāķos.

Komitejas priekšsēdētājs Guntis Blūms norādīja, ka tas ir "Latvijas valsts ceļiem" piederošs ceļš. "Izlemt mēs tur neko nevaram, bet tikai atgādināt, un varbūt, ka sistemātiska atgādināšana kaut kādu rezultātu dos," teica G.Blūms. Tam piekrīt arī deputāts Ivars Kupčs.


I.Kupčs "Dzirkstelei" stāsta, ka ceļa segums ir fiziski sabrucis. "Pie "Gaujas koka" ražotnes šis ceļš ir pilnīgi sabrucis, posms pie skolas arī ir bojāts, tur ir ielāps uz ielāpa. Lielās mašīnas ceļu ir izdangājušas, jo tas nebija domāts ne tādai slodzei un ne tādām mašīnām," saka I.Kupčs.


Viņš atceras, ka šo ceļu bija plānots rekonstruēt 2009.gadā, bet tā, kā 2008.gada beigās bija finanšu krahs, šim plānam pāri tika pārvilkta svītra. Orientējošās ceļa rekonstrukcijas izmaksas bija 250 000 latu.

 

"Šis jautājums ir jāpaceļ, un par to ir, jāatgādina, ja vajag, pat desmit reizes. Ja mēs par to nerunāsim, neviens klāt nebrauks un neprasīs - vai jūs negribat to izdarīt. Tikai ja mēs paši cīnīsimies. Kad uz mūsu novadu atbrauks satiksmes ministrs, tad viņš ir jāatved uz šo vietu un tā jāparāda," uzsver I.Kupčs. Viņaprāt, ja ceļu rekonstruētu, varētu arī uztaisīt nelielu gājēju celiņu drošībai.

 

"Tagad te trotuāra nav. Ziemā ceļš tiek tīrīts, gar tā malām ir sniegs, līdz ar to ceļš kļūst vēl šaurāks, mašīnas brauc un tas apdraud skolēnu drošību. Ja šo ceļu sataisām, tad ir jādomā arī par autobusa pieturu, piemēram, to varētu pārcelt pie dīķa. Tas, domājot par bērnu drošību. Sakārtojot šo ceļa posmu, pie skolas ir nepieciešams uzlikt arī guļošos policistus, kā arī barjeru gar skolu," stāsta deputāts.

 

Stāķu iedzīvotāji jautājumu par šī ceļa sakārtošanu ir aktualizējuši kopsapulcēs, kad runāja par ūdenssaimniecību.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Atbilstos virsraksts -Vēlas sakārtot Stāķu ceļu. tur jau ta lieta ka velas, bet nekas tik un taa neuzlabosies

pirms 9 gadiem, 2011.11.26 22:58

Laikam tiešām vēlēšanas tuvojas...tikai diezin kāds vēlēs par tukšu salmu kūlēju...

pirms 9 gadiem, 2011.11.25 21:30

Ohoijā!

Kas ir Ivar, tuvojas vēlēšanas(anās)? Vai tad bitvailona trase jau gatava?

pirms 9 gadiem, 2011.11.25 20:45

Vietējās ziņas