Jautā vēlētāji, atbild deputātu kandidāti 9

Portāla www.dzirkstele.lv lietotāji forumā uzdeva jautājumus politiskās partijas "Vienotība" deputātu kandidātiem, kas balotēsies šāgada 1.jūnijā vietējo pašvaldību vēlēšanās. Uz dažiem no tiem atbild šā saraksta līderis, Gulbenes pašvaldības vadītājs Andis CAUNĪTIS.

Jautā tauta
- Kurā gadā uz visiem pagasta centriem no Gulbenes varēs aizbraukt pa asfaltu?


Andis Caunītis: - Tas ir tikpat līdzīgi, kā jautāt, kurā gadā būs pabeigta Rīga. Būtu ļoti riskanti nosaukt precīzu gadskaitli. Tas ir mērķis, uz kuru būtu jāiet. Jāsaprot, ka visi ceļi nav saistīti ar pašvaldības īpašumu un darbiem, tur tālāk jārunā ar plānošanas reģionu, "Latvijas valsts ceļiem", kāds būs finansējums un kad to varēs izdarīt, tāpēc apsolīt kaut ko nevaru.


- Ko darīsiet, lai radītu jaunas darba vietas novadā un vietējai uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi?


Andis Caunītis: - Par uzņēmējdarbības vides veidošanu vienmēr tiek daudz runāts un spriests. Svarīga ir infrastruktūra, uz kurieni nāk uzņēmējs. Infrastruktūra nosaka vidi - būs šeit vai ne kāds lielveikals vai ražotne. Ir lietas, ko varam ietekmēt. Pašreiz pašvaldība apspriež ideju pretī veikalam "Mājai un dārzam", kur ir pašvaldības zeme, sakārtot to, pievilkt ūdensvadu, kanalizāciju, elektrību, laukumu noasfaltēt un iznomāt investoram, kurš nāk un sāk kaut ko ražot. Tajā pašā laikā no vietējiem uzņēmējiem dzirdama skepse, ka citi ražotāji, kas ienāk Gulbenē, rada konkurenci darbaspēkam.


Ja mēs gadā sarīkojam piecus vērienīgus pasākumus, tad tā zināmā veidā radām vidi, lai varētu attīstīties, piemēram, ēdināšanas pakalpojumi.


Arī pie manis ir nākuši cilvēki un prasījuši, kur lai atrod darbu. Tad es saku - varbūt ir iespēja šim cilvēkam piedāvāt savus pakalpojumus, proti, būt pakalpojumu sniedzējam, piemēram, piedāvāt skursteņslauķa vai grāmatvedības pakalpojumus vai vēl kādā citā jomā. Varbūt, ejot pie darba devēja, vajag nevis prasīt, lai pieņem darbā kā apkopēju, bet teikt - es varu sniegt uzkopšanas pakalpojumu. Šoziem, kad bija sniegs, cik gulbeniešu piedāvāja no jumtiem notīrīt sniegu? Ir darbi, kuri jādara, bet tādu pakalpojumu neviens nepiedāvā.
Mēs no "Vienotības" puses esam gatavi meklēt risinājumus, lai radītu vietas, kas ir pievilcīgas uzņēmējdarbības veikšanai.

- Kāpēc izlēmāt kandidēt?
Andis Caunītis: - Ja esmu izdarījis izvēli, ka esmu ar mieru un gribu strādāt izpildvarā - pilsētas pārvaldē - un ja es kā pārvaldnieks gribu, lai pilsēta attīstās, tad es nebūtu normāls darbinieks, ja man būtu pilnīgi vienalga, kas tālāk vadīs novadu un noteiks politiku, kādā mēs dzīvojam. Un, ja man nav vienalga, tad es pulcinu ap sevi cilvēkus un veidoju sarakstu. Tā, lai maksimāli būtu pārstāvētas dažādas jomas. Mums ir svarīga novada attīstība, līdz ar to esam meklējuši izglītības, kultūras sporta, grāmatvedības, ekonomikas, medicīnas, iekšlietu sistēmas speciālistus. Ir pārstāvēta gandrīz jebkura joma, lai varētu runāt, profesionāli spriest un pieņemt lēmumus par labu novada attīstībai.

Neesmu teicis, ka gribu būt novada vadītājs, bet, runājot ar kolēģiem, viņi gribētu mani redzēt par novada vadītāju. Viņi uzticas man, savukārt man ir svarīgi šos cilvēkus, ar kuriem kopā strādāju un kuriem uzticos, aizvest līdz iespējai lemt par svarīgiem jautājumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Normunds Raceps

caunītis ir prasts komunista stepanova ieliktenis no Vienotības saraksta

pirms 8 gadiem, 2013.05.14 11:31

rijēji

Kārtējais ūdensgabals. Balsošu par V, bet caunīti svītrošu, jo neko nav izdarījis.
Gan jau tāpat domē tupēs un blablablabinās. Ja stjopkins ar kraukli nebalotētots, vispār uz vēlēšanām neietu, jēgas nekādas. Bet, ja pareizi saprotu, tad caunītim pat nekādu iebildumu nav, lai strādātu kopā ar kraukli, stepanovu, un kas tur vēl bija, blūms, švika.. vēl kaut kādi "redīsi"
Iesakiet, kam V sarakstā pievilkt krustiņus!? Un, kuru noteikti svītrot?

pirms 8 gadiem, 2013.05.14 01:48

Nikolajs

cik ilgi slinkais un neizdarīgais caunītis vēlas saņemt Gulbenes domes deputāta algu?

pirms 8 gadiem, 2013.05.13 14:12

Gulbis

Lai iedzīvotājiem būtu vairāk naudas, līdz ar to varētu tērēt vairāk, vajadzīgi ražošanas uzņēmumi, nevis pakalpojumu sniedzēji un tirgotāji. No tirdzniecības un pakalpojumiem vairāk naudas nerodas, to tākā izglītotam cilvēkam vajadzētu noprast.
Veidojiet izndustriālo parku ar visām komunikācijām un aiciniet uzņēmējus darboties Gulbenē, jo speciāli uz šejieni neviens nenāks. Pašvaldībai jāizrāda lielāka iniciatīva. Dome gaida, ka uzņēmējs to uzrunās ar vēlmi sākt darbību Gulbenē, kā teikusi Švikas kundze, bet tā taču nenotiek un nenotiks. Investīcijas piesaista tie, kas ir ar iztektām līdera spējām kā arī nekaunīgākie. Bezkaunīgos varam saskatīt, citu gan neko. :(

pirms 8 gadiem, 2013.05.13 13:58

Atbildes ļoti nekonkrētas ,man tā škiet vispārīga runāšana

pirms 8 gadiem, 2013.05.13 13:04

A.Vāne

Izpildvara nav tas pats kas lēmēj vara . Caunīša kungam jau nu tas būtu jāsaprot . Šīs varas ir obligāti nodalamas . Ir deputāti , kas pieņem lēmums ,un ir izpildītāji , kas šos lēmums ievieš .un nevar kandidēt uz abiem krēsliem.

pirms 8 gadiem, 2013.05.13 10:41

VĒLĒŠANAS 2017