Jūs nebalsosit?! 12

Jūs sevi maldināsit, ja tā darīsit!
Ar nebalsošanu Jūs tomēr nobalsosit, bet gan pasīvi par visām tām partijām, par kurām Jūs sakāt, ka nav vērts balsot. Tas pats attiecas, ja balsosit par kādām no sīkpartijām, kas nepārvarēs 5% barjeru. Jūsu neizmantotās vai par sīkpartijām nodotās balsis sadalīsies proporcionāli tām partijām, kas pārvarēs 5% barjeru, bet par kurām tieši Jūs nebūsit balsojis! Tā Jūs panāksit tieši to, ko nevēlaties! Jāšaubās, vai tas ir ko Jūs vēlaties un vai tā ir gudra un atbildīga rīcība.

Kā tas iespējams? Sekojošā tabulā redzēsit! Uzrādītie cipari, protams, ir teorētiski, bet tuvu atspoguļo sīkpartiju atbalstītāju un nebalsotāju proporcijas iepriekšējās, 9. Saeimas vēlēšanās.

Pirmā ailē ir uzrādītas „partijas" un „ apvienības" no lielākā līdz mazākam „ļaunumam", sīkpartiju atbalstītāji un nebalsotāji.

 

Otrā ailē - cik procentuāli no visiem balsstiesīgajiem nobalso par katru partiju vai apvienību un sīkpartijām kopā, un cik vispār nebalso.

 

Trešā ailē - kā šie rezultāti atspoguļojas partiju vai apvienību iegūto deputātu vietu skaitā Saeimā.

 

Ceturtā ailē - cik deputātu vietu katra partija vai apvienība, kas iekļuva Saeimā, saņēma no sīkpartiju atbalstītājiem.

 

Piektā - cik Saeimas deputātu vietu nebalsotāji uzdāvina partijām un apvienībām, kas iekļuva Saeimā.

 

 

 
Partija/ Apvienība

 
Vēlēšanu rezultāti 
Iegūtās vietas SaeimāPapildu vietas Saeimā iegūtas no: 
Sīkpartijām 
NebalsotājiemLielākais ļaunums #1 
10 
20 
+2 
+8Lielākais ļaunums #2 
10 
20 
+2 
+8Lielākais ļaunums #3 
10 
20 
+2 
+8Mazākais ļaunums #2 
10 
20 
+2 
+8Mazākais ļaunums #1 
10 
20 
+2 
+8Sīkpartijas kopā100-10---Nebalsotāji400----40Ko darīt?Saprotams - iet balsot!

 

Demokrātija Latvijā patlaban labi nedarbojas un arī nedarbosies bez mūsu aktīvas piedalīšanās, it sevišķi vēlēšanās. Nepiedaloties, mēs ļaujam mantrausīgiem, varas kāriem politiķiem mūs manipulēt un faktiski no mums „nozagt" demokrātiju un mūsu Satversmē paredzēto suverēno varu. Kā redzam augšējā piemērā, lielu daļu Saeimas deputātu - pusi, ja pieskaitām sīkpartiju atbalstītājus - pasīvi ievēlētu nebalsotāji. Līdz ar to nebalsotāji ir lielā mērā atbildīgi par to, ka Saeima ir tāda, kāda tā ir un nav tāda, kādu viņi vēlētos. Tādēļ nebalsotājiem nav tiesības par to sūdzēties. Paši vainīgi.

 

Mums ir iespējas ietekmēt, kas iekļūs Saeimā un kas neiekļūs - pieliksim plusus kandidātiem, kurus mēs novērtējam par labiem un svītrosim tos, kurus tā nenovērtējam. Nesakiet, ka ar to neko nepanāk - 9. Saeimas vēlēšanās balsotāji izsvītroja vairākus redzamus kandidātus ne tikai no saraksta, bet arī no Saeimas.

 

Ziniet: "Sliktus politiķus ievēl labi pilsoņi, kuri nepiedalās vēlēšanās!" (G. J. Nathan)

 

Tādēļ ejam balsot 2.oktobrī un ievēlam tādu Saeimu kādu mēs vēlamies!

Pievieno komentāru

Komentāri 12

zum

Piekrītu "nu", SC vēlētāji gan noteikti ies uz vēlēšanām... ( ar ko tas varētu beigties , pat bail, jo nav jau vairs nav runa par vienu pilsētu). Padomajiet reāli, bez emocijām un jaizvēlas tik tiešām vismazākais sliktums! Citādi būs tā, kā manam paziņam , kurš dikti neapmierināts ar pašreiz novadā notiekošo. Saku - ko čiksti pats neejot balsot principā nobalsoji par patreizējo varu, kura, ja nemaldos, tikai ar dažu balsu pārsvaru tikai pie pārdales, atvainojos, valdīšānas.

pirms 10 gadiem, 2010.08.25 13:55

nu

Beidziet cepties un ejiet visi - uz vēlēšanām! Jo - ja izgāzīses šīs vēlēšanas, būs nākamās. Un arī tad var visi neptikt. Tad nu no tā sliktuma jāizvēlas vismazākais sliktums un jābalso. Kāpēc tērēt līdzekļus atkārtotām vēlēšanām, ja naudas vienkārši nav?

pirms 10 gadiem, 2010.08.25 12:47

Skolotāja

Lai nu visi tā izmantotu vārdnīcas kā žurnālisti. Un atveriet kādu gramatikas grāmatu, lai izlasītu, kā tos vārdus darina. Un pareizi ir gan - jūs nāksiet vai nāksit, gan jūs domāsiet vai domāsit utt.

pirms 10 gadiem, 2010.08.25 12:44

as

var izmantot tildes vārdnīcu, vai vispār valodas vārdnīcu, ja rodas šaubas par pareizrakstību...domāju tai būtu jābut žurnālista rokasgrāmatai.

pirms 10 gadiem, 2010.08.25 11:31

urbis

Raksts ir pilnīgs blefs! Tas neatbild uz jautājumu- ja visas partijas nepatīk, par ko lai balso?
Jēdzīgākais ir tiešām vēlēšanas izgāzt!

pirms 10 gadiem, 2010.08.25 10:44

Gramatikai

Tev ir nepareizs vārds, jo ar gramatiku tu neesi pazīstama :)

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 15:07

nesaprotu, kas par problēmu tev gramatika - man gan atmiņā ir likums, ka der galotnes -it un -iet....tā ka man liekas, ka ir pareizi

Bet par balsošanu gan te ir taisnība - man tiešām nav ne jausmas par ko balsot, jo tos, kurus vismaz zinu, kas ti tādi, kas kandidē, par tiem nu nav nekādas gribēšanas balsot, bet pārējie - man nav ne jausmas kas ti tādi ir vispār - pilns ar kaut kādiem mistiskiem kadriem!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 13:41

Hi

Iesim balsot tā, lai ir 99%, bet balsosim ar tukšām aploksnēm. Tālāk prasīsim mainīt vēlēšanu likumu. Šobrīd tiešām nav par ko balsot.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 13:17

he

panāksim to ko vajag panākt, paņemam un palasam vēlēšanu likumu, ja vēlēšanas nesavāc vajadzīgo balsu skaitu, tās uzskata par nenotikušām un patreiz kandidējošie deputāti nevar kandidēt atkārtoti, tāpēc mīļie izgāzīsim vēlēšanas un neiesim balsot, savāksim jaunu parlamentu ar jaunu un svaigu domāšanu .. NEIESIM BALSOT - IZGĀZĪSIM VĒLĒŠANAS!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 12:37

Gramatika

Ak, valoda, valodiņa! Nebalsosit! Maldināsit! Darīsit! Redzēsit! Kauns raksta autoram!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 12:30

VĒLĒŠANAS 2017