Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novada kori – Dziesmu svētku dalībnieki

Ar koru skati, kas notika 5.maijā Gulbenes kultūras centrā, mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi beidza cīnīties par tiesībām piedalīties lielajos Dziesmu un deju svētkos Rīgā. Visi Gulbenes novada kori ar savu sniegumu apliecināja, ka ir pelnījuši piedalīties svētkos. Vairāk foto šeit.

Skatē piedalījās novada četri jauktie kori, divi sieviešu kori un viens senioru kolektīvs. Koru skates notika pa apriņķiem, tāpēc skatē, kas norisinājās Gulbenē, piedalījās arī Alūksnes un Balvu kori. Vērtē un dod ieteikumus

 

Kolektīvu sniegumu vērtēja žūrija, kurā strādāja Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta „Līgo" mākslinieciskie vadītāji, Dziesmu un deju svētku virsdiriģenti Aira Birziņa un Ivars Cinkuss, Dziesmu svētku virsdiriģenti Mārtiņš Klišāns un Romāns Vanags, kā arī Latvijas Nacionālā kultūras centra koru eksperts Lauris Gross. Katrs kolektīvs skatē centās parādīt savu toni, krāsu, emocijas un vislabāko skanējumu.

 

Žūrija, analizējot skatē rādīto kolektīvu sniegumu, deva arī vairākus ieteikumus. Piemēram, ja kolektīvā dziedātājas ir izvēlējušās likt galvā aubi vai vainadziņu, tad šī prasība jāievēro itin visām dalībniecēm. Tika norādīts, ka melns uzvalks tomēr nav piemērots Dziesmu svētkiem, tāpēc jāizvēlas pelēkie un gaišie toņi. Diriģenti saņēma norādes arī par tiem svētku repertuāra skaņdarbiem, kas vēl pieslīpējami.

Saņem 1. un 2.pakāpes diplomus

 

Pirmie skatē savu sniegumu atrādīja jauktie kori. Lizuma kultūras nama jauktais koris, ko daudzus gadus vada diriģente Anita Ledaine, bija pirmais no mūsu novada. Kolektīvs skatē izpildīja nepilnu Dziesmu svētku repertuāru un saņēma 40,67 punktus, iegūstot 1.pakāpes diplomu. Nepilnu svētku repertuāru skatē izpildīja arī Gulbenes novada valsts ģimnāzijas jauktais koris „Silver" diriģentes Lauras Anžes vadībā. Kolektīvs skatē saņēma 38,56 punktus un 2.pakāpes diplomu.

 

Pilnu Dziesmu svētku repertuāru skatēs izpildīja Gulbenes kultūras centra jauktais koris „Harmonija", ko vada diriģents Uldis Kokars. Tā sniegumu žūrija novērtēja ar 40,78 punktiem un 1.pakāpes diplomu. Savukārt Lejasciema kultūras nama jauktais koris „Kaprīze" diriģentes Inetas Maltavnieces vadībā nopelnīja 39,56 punktus un 2.pakāpes diplomu. Visi apriņķa kopkori diriģenta Roberta Liepiņa vadībā vienojās arī kopīgās dziesmās „Ziemeļblāzma" un „Līgo-Jāņu nakts mistērija".

 

Sieviešu koru grupā par tiesībām piedalīties Dziesmu svētkos cīnījās Jaungulbenes tautas nama sieviešu koris „Liede" diriģentes Ritas Vēverbrantes vadībā. Sniegums tika novērtēts ar 39,22 punktiem un 2.pakāpes diplomu. Diriģentes Kristiānas Krievas vadītais Tirzas kultūras nama sieviešu koris „Tirzmalietes" saņēma 37,33 punktus un 2.pakāpes diplomu.

 

Gulbenes kultūras centra senioru koris „Atbalss", ko vada diriģente Ligita Plešanova- Jarusova, skatē ieguva 37,78 punktus un 2.pakāpes diplomu.

Pievieno komentāru

VĒLĒŠANAS 2017