Vēlēšanu iecirkņos netrūkst arī kuriozu gadījumu 10

Gandrīz pilnīgā vēlētāju vienprātībā un svētku noskaņā Gulbenes novada 17 vēlēšanu iecirkņos sestdien noritēja tautas balsošana par 10.Saeimas atlaišanu. "Dzirksteles" uzrunātie vēlētāji visi kā viens atbildēja, ka balsos "par". Tie, kuri domāja citādāk, iespējams, vispār nenāca balsot.

Stāķu vēlēšanu iecirknī kāda vēlētāja pie vēlēšanu urnas attapās, ka vēlēšanu zīmi aizpildījusi neatbilstoši savām vēlmēm. Sieviete konstatēja, ka ievilkusi krustiņu pret 10.Saeimas atlaišanu, kaut faktiski ir par. Par laimi vēlētāja aizpildīto vēlēšanu zīmi vēl nebija iemetusi urnā.

 

"Nācās šai vēlētājai izsniegt jaunu vēlēšanu zīmi," "Dzirkstelei" stāsta Stāķu vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs Agris Romanovs.

 

Tirzā viens cilvēks, kurš bija pieteicies balsot mājās, tomēr pats bija devies uz vēlēšanu iecirkni un balsojis tur. Savukārt kāds cits tirzmalietis nebija mājās, kad pie viņa ar urnu bija izbraukuši iecirkņa komisijas pārstāvji. Līdz ar to šis cilvēks referendumā nepiedalījās.

 

Lejasciemā viens vēlētājs, nākot uz iecirkni, bija aizmirsis pasi, bet kāds cits tikai vēlēšanu iecirknī uzzināja, ka viņa pasei derīguma termiņš ir beidzies jau janvārī. Jaungulbenē arī kāda vēlētāja uz iecirkni bija atnākusi bez pases, tāpēc devās pēc tās atpakaļ uz mājām un pēc tam atgriezās iecirknī balsot.

 

"Trīs cilvēki uz referendumu paspēja atnākt, kad līdz iecirkņa slēgšanai bija atlikušas vairs tikai trīs minūtes un mēs ar atslēgām jau stāvējām pie durvīm. Starp vēlīnajiem vēlētājiem bija arī tuvējā veikala darbiniece," stāsta Jaungulbenes vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs Aleksandrs Vasiļjevs.

 

Stāmerienas vēlēšanu iecirknī urnā bija iemestas divas nederīga vēlēšanu zīmes - viena saplēsta, otrā bija atzīmēti abi varianti - "par" un "pret" 10.Saeimas atlaišanu. Tāpat nesaprotama vēlētāju griba bija divās vēlēšanu zīmēs Rankā, Tirzā - arī divās, Beļavā - vienā, Jaungulbenē - divās vēlēšanu zīmēs.

 

Daukstu pagasta vēlētāji man pauda nožēlu, ka šoreiz pagasts nebija nodrošinājis autobusu, kas viņus atvestu balsot. Citas reizes vienmēr ir bijis šāds autobuss. Daudzi pusmūža cilvēki sacījuši, ka diemžēl viņiem nav tiesību balsot mājās, jo nav veci vai slimi, bet nokļūt līdz vēlēšanu iecirknim nav bijis ar ko.

 

Beļavas vēlēšanu viena iecirkņa komisijas priekšsēdētāja Biruta Rukmane "Dzirkstelei" saka, ka daudzi vēlētāji iecirknī interesējušies par iespēju referendumā piedalīties iepriekš - iecirkņa darba laikā.

 

Daudzviet novadā balsoja viesi.

 

Gulbenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Vita Kravale saka, ka jau šonedēļ būs zināmi ne tikai provizoriskie, bet arī galīgie referenduma rezultāti.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

No komisijas vismaz Gulbene tocno nedezureja, kad es tur biju, neviena pie urnas nebija, ta ka vareju iemest ko gribeju!

pirms 10 gadiem, 2011.07.27 09:03

hmm

Nez kā to saplēsto zīmi varēja iemest urnā (šoreiz taču aploksnes nebija), ja tai blakus taču dežūrē kāds no komisijas, kur tad šis skatījās?

pirms 10 gadiem, 2011.07.26 20:10

GG

UN KUR JĀSMEJAS???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

pirms 10 gadiem, 2011.07.26 18:04

Video arī uzņemti? Ja ir, sūtiet uz smieklīgajiem kurioziem. Būs ko pasmieties. :)

pirms 10 gadiem, 2011.07.25 22:52

hei

Nu pilsētas komisija šajā reizē baigos pufeļus laida........ noteikumu nekādu

pirms 10 gadiem, 2011.07.25 22:40

Gulbenes iecirknī arī bij gadījums,ka divi komisijas darbinieki nezināja,vai nepilsonis drīkst piedalīties referendumā vai nē.Tā lūk.

pirms 10 gadiem, 2011.07.25 22:12

Tiešam, īsti kuriozi. Ja nav ko rakstīt, tad neraksti

pirms 10 gadiem, 2011.07.25 18:25

Vietējās ziņas