Vēlētāju aktivitāte ir zema 1

Gulbenes novadā pašvaldību vēlēšanās vēlētāju aktivitāte bijusi zema - trešā zemākā aktivitāte Vidzemē. Gulbenes novadā pie urnām devās tikai 44,41 procents balsstiesīgo iedzīvotāju.

Visaktīvākie balsotāji bijuši Rankas vēlēšanu iecirknī, kur nobalsojuši 49,10 procenti vēlētāju. Gulbenes pilsētas vēlēšanu iecirknī savas balsis nodevuši 48,73 procenti balsstiesīgo. Vismazākā vēlētāju aktivitāte bijusi Beļavas pagasta vēlēšanu iecirkņos, kur abos tikai nedaudz pārsniegti 36 procenti.

 

Balsošanas dati liecina, ka vislielākā vēlētāju aktivitāte iecirkņos bijusi laikā no pulksten 8.00 līdz 12.00, kad, piemēram, Gulbenes pilsētas vēlēšanu iecirknī savas balsis nodevuši gandrīz tūkstotis vēlētāju.


"Kāpēc aktivitāte ir zema, iemeslus man ir grūti pateikt. Varbūt tas ir tāpēc, ka mums ir tik liels novads un ir ļoti daudz vēlētāju. Iemesls varētu būt arī tas, kas cilvēki nezināja, par ko balsot. Daudzi, piemēram, gan sarkanajās, gan zilajās partiju sarakstu lapiņās meklēja Šlesera uzvārdu. Bija cilvēki, kuri bija neizpratnē, kas tiks vēlēts konkrēti viņu pagastā, tāpēc nāca un prasīja padomu vēlēšanu komisijai. Cilvēki nebija sapratuši, ka savā pagastā nevēlēsim vairs neko, jo visi būsim kopējā novadā, tāpēc vēlam tikai novadu. It sevišķi gados veci cilvēki to nebija sapratuši," stāsta rajona un novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja V.Kravale.

 

Daudzi cilvēki jau pirms vēlēšanām izteikušies, ka, viņuprāt, partiju deputātu kandidātu sarakstos nav bijis viņiem pieņemamu kandidātu, par kuriem balsot. Cilvēkos jautusies arī neticība tam, ka, balsojot jau par esošajiem deputātu kandidātiem, kaut kas pēc vēlēšanām varētu mainīties pozitīvi, kā arī bijuši izteikumi, ka partiju sarakstos nav jaunu spēku.

 

"Vispār lielai cilvēku daļai šobrīd ir depresīvs noskaņojums un neziņa par to, kas būs. Tas jūtams ne tikai lauku cilvēkos, bet arī inteliģences pārstāvjos," uzskata V.Kravale.

 

Atverot urnas, vēlēšanu komisija konstatēja, ka 102 vēlēšanu aploksnēs bija ieliktas vairākas vēlēšanu zīmes. Vēlēšanu aploksne tiek skaitīta par derīgu, bet vēlētāja balss netiek skaitīta, jo nav skaidrs, par ko konkrēti ir nobalsots. 52 vēlēšanu aploksnes urnā iemestas tukšas. Viena aploksnē bijusi saplēsta vēlēšanu zīme. Savukārt trīs novada vēlēšanu aploksnēs bija ievietotas Eiroparlamenta vēlēšanu zīmes.

Novada domes pirmā sēde notiks 1.jūlijā.


Iecirknis Pašvaldību vēlēšanu kopējā aktivitāte (%):

 

Gulbenes novads...............................44,41


Rankas pagasta kultūras nams ...........49,10

 

Gulbenes pilsētas kultūras centrs ........48,73

 

Stāmerienas pagasta padome .............47,29

 

Daukstu pagasta padome ..................47,05

 

Kalnienas tautas nams .......................46,55

 

Druvienas pagasta kultūras nams ........46,54

 

Galgauskas pagasta padome ...............43,67

 

Jaungulbenes pagasta padome............ 43, 47

 

Lejasciema pagasta kultūras nams ........42,76

 

Lizuma pagastmāja .............................40,85

 

Tirzas pagasta kultūras nams ...............39,56

 

Stāķu pamatskola ................................39,08

 

Litenes pagasta tautas nams................. 38,40

 

Līgo pagasta kultūras nams ...................37,43

 

Beļavas pagasta padome .......................36,84

 

Stradu pagasta padome ........................36,70

 

Beļavas pagasta padome (Ozolkalns)....... 36,28

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nu un ko tad jūs gribējāt?Lai visi skrien palēkdamies?Figa jums!

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 12:01

Vietējās ziņas