Vēlmi kļūt par prokuroriem izteikuši 77 pretendenti

Ģenerālprokuratūras izsludinātajā konkursā uz prokurora amata vietām pieteikušies 77 pretendenti, informē aģentūra Leta.

Latvijas Radio pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka atzina, ka tas ir gana liels pretendentu skaits, līdz ar to būs iespēja izvēlēties labāko katrai vakantajai vietai. Viņa zināja teikt, ka pieteikušies ir gan kandidāti no izmeklēšanas iestādēm, gan tādi, kuri tikai nesen noslēguši studijas.

Paaudžu nomaiņu prokuratūrā Eiduka raksturoja kā normālu. Pēc viņas paustā, krasa paaudžu maiņa nav novērota.

Otrdien pretendenti kārtoja pirmo pārbaudījumu, kas bija vispārējo zināšanu tests. Otrajā kārtā padziļināti tiks pārbaudītas juridiskās zināšanas, bet pēc tam abas kārtas izturējušos pretendentus izvērtēs komisija. Sekmīgi aizvadot minētās trīs kārtas, prokurora amata pretendentam sešus mēnešus būs jāstažējas prokuratūrā, bet pēc tam jākārto prokurora eksāmens.

Eiduka stāstīja, ka visam šim procesam vajadzīgi aptuveni astoņi mēneši - tikai tad var tikt uzņemti jauni prokurori.

Iepriekš Ģenerālprokuratūra informēja, ka prokurora amata kandidātu atlasē plānots prioritāri komplektēt rajona (pilsētas) prokurora amata vakances Alūksnes, Gulbenes, Madonas un Daugavpils prokuratūrās, kā arī citās - pēc nepieciešamības.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas