Velomaršruts vīsies caur visu novadu

Gulbenes novads iesaistās Vidzemes un Dienvidigaunijas pašvaldību kopīgā velotūrisma projekta "Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju".

Šis kopīgais veloprojekts pēc Vidzemes Tūrisma asociācijas tiks īstenots ar Eiropas reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumu. Projekta gaitā tiks izveidots, marķēts un popularizēts velomaršruts pa Vidzemes un Dienvidigaunijas reģiona pašvaldībām aptuveni 1600 kilometru garumā, tiks uzlabota arī vietējo velomaršrutu infrastruktūra. Sāksies darbi

Gulbenes novada tūrisma informācijas centra vadītāja Inga Barinska stāsta, ka jau ir apskatītas vietas, kur un cik daudz uzstādīt velomaršruta marķējuma zīmes, lai tūristi neapmaldītos, braucot pa to. Viņa stāsta, ka šogad tikšot uzstādīti arī informatīvie stendi, velonovietnes, tiks izveidotas atpūtas vietas, kur tūristi varēs apstāties un uzkrāt ceļus tālākam ceļam. Jau nākamgad novada iedzīvotāji tiks iepazīstināti ar jauno maršrutu.

 

"Šomēnes notiks arī darba seminārs, uz kuru ieradīsies pārstāvis no Igaunijas, kurš informēs par to, kāda ir labākā prakse velomaršrutu izveidē. Pašreiz notiek darbs arī pie maršrutu karšu un informatīvo bukletu sagatavošanas. Ir jādomā arī, kā šos maršrutus prezentēt tūrisma izstādēs," stāsta I.Barinska.

 

Pa spēkam ikvienam

Gulbenes novadā velomaršruts savienos jau esošos nelielos marķētos velomaršrutus, kas jau ir līdz šim bijuši, un tie tiks papildināti ar zīmēm.

 

"Mums veiksmīgi ir izdevies savienot Madonas un Alūksnes novadu, kas arī ir šī projekta partneri. Mūsu novadā maršruts sāksies Druvienas pagastā, ies caur Tirzu, Galgausku, gar Plēķu dīķi uz Ozolkalnu, tālāk vedīs uz Gulbeni, caur Zeltaleju uz Stāmerienu, Kalnienu un tālāk uz Ates dzirnavām. Šis būs galvenais maršruts, taču būs arī neliels satelītmaršruts, kas jau ir marķēts un veidos tādu kā "kabatu" kopējam lielajam maršrutam. Tas ies gar Gaujas malu - caur Druvienu, Ranku, Rēveļiem, gar Lācītēm, Lejasciemu un savienosies pie Plēķu dīķa," stāsta centra vadītāja.

 

"Šajā projektā nav paredzēts labot, piemēram, ceļu, šoreiz tiek domāts par šī maršruta izveidi un marķēšanu, lai tūristi nenomaldās no ceļa."

 

Velotūrismā spēkus izmēģināt varēs ikviens. Nākamgad tiks rīkots arī velomaratons, kura laikā tiks izbraukti visi maršruti, kas tiks izveidoti projekta laikā.

 

"Es domāju, ka šos maršrutus, arī mūsu rajonā, izbraukt būs pa spēkam ikvienam. Protams, no no cilvēka fiziskās sagatavotības būs atkarīgs, cik daudz viņš varēs izbraukt. Mūsu novadā maršruts tiks virzīts pārsvarā pa ceļiem, kur nav īpaši liela satiksme. Tas ies gan pa meža taciņām un nelieliem celiņiem, arī pa parastiem zemes ceļiem, kur velosipēdists var viegli sadzīvot ar autobraucējiem," saka I.Barinska.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas