Vēlreiz simboliski proklamēs Latviju

Televīzijā 18.novembrī varēsim vērot, kā 90 Latvijas bērni un jaunieši kopā ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru Nacionālajā teātrī simboliski no jauna proklamēs Latvijas Republiku. Starp šiem 90 jauniešiem būs arī Druvienas pamatskolas 9.klases skolniece Līva Černoglazova.

Šim simboliskajam pasākumam tika meklēti talantīgi, spējīgi, domājoši, sabiedriski aktīvi, drosmīgi bērni un jaunieši. Lai piedalītos konkursā, viņiem bija jāuzraksta savs redzējums par Latviju pēc desmit gadiem, atklājot uzskatus par vērtībām, principiem, uz kuriem jābalstās mūsu valstij.

 

Svētkos jaunieši kopā ar prezidentu vizuāli atveidos Viļa Rīdzenieka vēsturisko fotogrāfiju - Latvijas proklamēšanu 1918.gada 18.novembrī. Bērni un jaunieši veidos savdabīgu vēstījumu par Latvijas nākotni pēc 10 gadiem - valsts neatkarības 100 gadu jubilejā.

 

Līvu konkursam pieteica skola. Meitene savu redzējumu par Latvijas nākotni izteica dzejas rindās. Kopumā konkursam pieteicās 515 jaunieši no visas Latvijas. Viņu darbi tika vērtēti divās atlases kārtās. Pieteikumus pirmajā kārtā izskatīja Latvijas institūts, piedaloties Valsts jaunatnes iniciatīvu centra, Valsts prezidenta kancelejas pārstāvjiem un Latvijas 90.gadadienas svētku koordinatoriem. Savukārt otrajā kārtā žūrijā bija mūziķi Aisha un Jānis Jubalts, spēkavīrs Raimonds Bergmanis un aktrise Katrīna Pasternaka.

 

"Vēstījumā bija jāiekļauj tās vērtības, kas būtu svarīgas Latvijai pēc desmit gadiem. Manuprāt, tās ir tās vērtības, kas ir svarīgas arī tagad, tās būs svarīgas arī pēc vairāk nekā desmit gadiem. Es rakstīju par to, kas būtu jāsaglabā mums sabiedrībā un Latvijā, par ko būtu vairāk jādomā," stāsta Līva. Jauniete atzīst, ka viņa ir priecīga un lepna, ka varēs piedalīties šajā īpašajā pasākumā. Šis pasākums viņai paliks spilgtā atmiņā.

 

Svētdien Latvijas institūtā jau notika pirmā filmēšana, kuras laikā tika nofilmēts katra bērna redzējums, bet pasākuma ieraksts notiks 17.novembrī. Skatītāji to varēs vērot 18.novembrī pulksten 15.30 Latvijas 1.programmā. Plānots, ka sadarbībā ar SIA "Valters un Rapa" tiks izdota grāmata ar visu bērnu fotogrāfijām un viņu rakstītajām vīzijām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas