Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ventilācijas šahtas kā dūmvada izmantošana – pārkāpums

Sākusies apkures sezona, kas aktualizē senas, nerisinātas problēmas. Gulbenē un pagastos ir daudzdzīvokļu mājas, kurās iedzīvotāji sen jau atteikušies no centrālapkures un kurina dzīvokļos un dūmus novada pa ventilācijas šahtām. Tas ir administratīvs pārkāpums! Par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu fiziskas personas var sodīt ar naudas sodu no 20 līdz 200 latiem, juridiskas personas - 200 līdz 1000 latiem.

"Dzirksteles" rīcībā ir informācija, ka ugunsdzēsēji apsekojuši kādu māju Stradu pagastā, jo tur bijušas sūdzības, ka dzīvokļos ir piedūmojums no ventilācijas ietaisēm. Kā zināms, tvana noplūdes ir bīstamas cilvēka veselībai un dzīvībai.

 

"Šādā gadījumā kopā ar policiju un pašvaldību risinām problēmu," "Dzirkstelei" saka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļas komandieris Vijārs Griķis.

 

Viņš uzsver, ka ventilācijas šahtas kā dūmvada izmantošana ir kategoriski aizliegta. "Ja iedzīvotāji tā dara, pārkāpjot ugunsdrošības noteikumus, pakāpeniski arī tiek bojāta māja," saka V.Griķis.

Tāpēc, saskaroties ar konkrētu pārkāpuma gadījumu, tiek noteikts termiņš, kādā ir jānodrošina visām prasībām atbilstoša dūmvada uzbūvēšana mājā. Tas maksā dārgi un ir darba ietilpīgs process, taču rezultātā apmierināti ir visi.

 

"Ir firmas, kuras piedāvā izbūvēt tādu dūmvadu, kādu iedzīvotāji vēlas. Iedzīvotājiem ir savā starpā jāvienojas un jārīkojas. Cits jautājums - varbūt nespēja paši savā starpā vienoties," saka V.Griķis.

 

Gulbenes novada domes Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons "Dzirkstelei" saka, ka šāda problēma daudzās daudzdzīvokļu mājās ir jau kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, piemēram, Stradu pagasta Šķieneros un Stāķos.

 

"Tā tas turpinās jau daudzus gadus. Un tas nav pareizi. Atslēgties no apkures tālā pagātnē tika atļauts, taču dūmus ievadīt ventilācijā nekad nav bijis ļauts," viņš klāsta.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas