Vēsturnieki dosies pie prezidenta 1

Valsts prezidenta kancelejā 30.janvārī notiks Vēsturnieku komisijas rakstu 27.sējuma svinīga atvēršana. Uz prezentāciju ir uzaicināti piedalīties arī grāmatas līdzautori no Gulbenes novada Jānis Zvaigzne un Anatolijs Savickis. Par to "Dzirksteli" informē Valsts prezidenta vēstures un mazākumtautību padomnieks Antonijs Zunda.

Uz šo pasākumu ir uzaicināta arī novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa un novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Guna Švika. Kopumā pasākumā piedalīsies apmēram 100 cilvēku - Valsts prezidents, ārvalstu diplomāti, Nacionālo Bruņoto Spēku komandieri, vēstures skolotāji, Saeimas deputāti un atsevišķi valdības pārstāvji.


A.Zunda stāsta, ka pēc Gulbenes novada pašvaldības un muzeja iniciatīvas Vēsturnieku komisija kopā ar Kara muzeju, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti pagājušajā gadā 14.jūnijā Litenē noorganizēja zinātnisku konferenci „Latvijas armijas iznīcināšana: 1940-1941.gads". Šajā konferencē nolasītie referāti, tagad jau kā zinātniski raksti, ir ievietoti Vēsturnieku komisijas rakstu 27.sējumā. Gulbeni šajā konferencē pārstāvēja divi pētnieki: J.Zvaigzne un A.Savickis.


"Domāju, ka konkrētā grāmata pavērs kādu jaunu, vēl nezināmu lappusi uz šo tālo un Latvijai tik traģisko dienu notikumiem," saka A.Zunda.


Vēsturnieku komisijas rakstu 27.sējumā iekļauti arī vēsturnieku 2011.gadā veiktie pētījumi par aktuāliem Latvijas jaunāko laiku vēstures jautājumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

priecīga

Ir vienmēr prieks lasīt par darītājiem, ne tikai plānā galdiņa urbējiem, īgņām un kārtējām neizdarībām. Lai veicas abiem vēstures pētniekiem arī turpmāk !

pirms 9 gadiem, 2012.01.22 17:37

Vietējās ziņas