Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veterāni svin un piemin kritušos 6

Gulbenes Brāļu kapos 9.maija rītā tradicionāli pulcējās Otrā pasaules kara veterāni, viņu tuvinieki, draugi un atbalstītāji. "Novadā esam palikuši 11," "Dzirkstelei" saka gulbenietis Semjons Levitass. Uzvaras svētku 68.gadadienas pasākumā no veterāniem piedalījās viņš un gulbenieši Heronīms Kazačenoks, Tamāra Jurča, Olimpijs Groznovs, Jānis Puriņš un Jānis Umurs no Lizuma. Vairāk foto šeit.

"Esmu sašutis par Saeimas nodomu ar likumu aizliegt mums, Lielā Tēvijas kara veterāniem, 9.maijā pie krūtīm spraust apbalvojumus. Ceru, ka šāds likums otrajā un trešajā lasījumā Saeimā tomēr netiks apstiprināts," publiski savu viedokli pauda H.Kazačenoks. "9.maijs - mums tie ir Uzvaras svētki. Katru gadu šajā dienā cenšos būt Gulbenes Brāļu kapos, lai pieminētu kritušos kauju biedrus," "Dzirkstelei" uzsvēra J.Umurs.  

Svētkiem par godu visi novada veterāni, kas Otrajā pasaules karā ir karojuši Padomju Savienības pusē, dāvanā saņēma 20 latus un īpaši viņiem gatavotus suvenīrus. Tas viss sarūpēts


Ne tikai ar politiķu, bet arī ar vietējo iedzīvotāju palīdzību - "Dzirksteli" informēja gulbeniete Gaļina Slišāne. Abi viņas vecāki esot bijuši kara veterāni. Šodien neviens no viņiem vairs nav starp dzīvajiem. Taču sirdī G.Slišāne jūt viņu tuvumu, rūpēdamās par citiem kara veterāniem. Svētkos viņa publiski uzrunāja veterānus. Apsveikuma vārdus viņiem sacīja arī uzņēmējs Vasilijs Zagoruiko.

 

Veterānus sveica svētkos, bet pēc tam aizlūgumu par karā kritušo dvēselēm noturēja pareizticīgo garīdznieks - Tēvs Aleksandrs. Viņš akcentēja, ka Latvijas pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs ir uzdevis saviem garīdzniekiem 9.maijā doties visur, kur aicina aizlūgt par kritušajiem Otrā pasaules kara Padomju Armijas karavīriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Uz PO 12.05.2013. 07:31:32

Tak katrs var ietu un svinēt, ko grib. Brīvā valstī taču dzīvojam! Bet paši gan - nebrīvi un cits citu ierobežojoši.

pirms 6 gadiem, 2013.05.13 12:10

PO

Virsraksta teikts, ka veterāni svin.... Bet tad, kādēļ bildē zīdainis un tā vecāki, kas karu ne tuvumā nav redzējuši?

pirms 6 gadiem, 2013.05.12 07:31

urbis

Vienalga ir sajūta, ka ar visiem šitiem pasākumiem kāds kaut ko kādam grib pierādīt, te kādam nepatīk datums, te kādam nosaukums, te kāds piesprauž Georga lenti, ar kuru šai dienai nav nekāda sakara. Par daudz mēs rakājamies pagātnē un meklējam skeletus, kur tie nav. Neesmu ne dzirdējis, ne redzējis, ka kaut kur citur pasaulē šī diena būtu pataisīta par kulta svētkiem. Īsti karavīri šo dienu atzīmē bez skaļas plātīšanās. Bet lai, cik nu vairs....Šodien kara nav, tas ir svarīgi.

pirms 6 gadiem, 2013.05.11 10:25

history sources

"Uzvaras diena"- veca klišeja, kuru jau 20. gadsimta 80. gadu beigās Latvijā apgāza cien. Mavriks Vulfsona kungs. Tā ir "nacisma sagrāves diena un II Pasaules kara upuru piemiņas diena". Kurš netic, drīkst ieskatīties kalendārā. Bet cieņu visiem tiem II Pasaules kara veterāniem, neatkarīgi no tā, kurā frontes pusē bijuši, jo viņu lielākā "uzvara" bija tā, ka izdevās saglabāt savu kailo dzīvību, lai kopā ar citiem varātu priecāties par murga, ko sauc par karu, beigām. Karā nav uzvarētāju- ir tikai kritušie un tie, kas palikuši dzīvi.

pirms 6 gadiem, 2013.05.11 07:25

Es ari aiznesu ziedus. Ceru, ka kaukur, kur apglabats vecteva bralis, kurs gaja boja pie Leningrada, ari kads noliks ziedus. Jo mes pat nezinam, kur vins apglabats.
Visu cienu veteraniem.

pirms 6 gadiem, 2013.05.09 22:42

Vietējās ziņas