Veterinārajai pārvaldei reģiona centrs paliek Gulbenē 1

Gulbenes veterinārajā pārvaldē taupības nolūkā atbrīvo trīs darbiniekus
Ar 1.aprīli pārtikas apriti un veterināro uzraudzību reģionos veiks 11 reģionālās pārvaldes, starp kurām ir arī Austrumvidzemes pārvalde ar filiālēm Madonā un Alūksnē.

Austrumvidzemes pārvaldes centrs atrodas Gulbenē, Lauku ielā 5. Pārvaldes vadītāja ir Dzidra Gala, kura līdz šim vadīja Pārtikas un veterinārā dienesta Gulbenes pārvaldi. Tas nozīmē, ka darbs tiks koordinēts no centra, bet inspektori strādās arī Madonā un Alūksnē. Alūksnes filiāle atrodas Dārza ielā 5, bet Madonas filiāle - Skolas ielā 27. Filiāļu atrašanās vietas, iespējams, vasaras vidū mainīsies. Pārtikas un veterinārā dienesta vēstures fakti liecina, ka savulaik reģionālā veterinārā pārvalde arī atradusies Gulbenē. Pārvalde un tās filiāles pieņems apmeklētājus otrdienās no pulksten 13.00 līdz 17.00 un ceturtdienās no pulksten 9.00 līdz 13.00.

 

Neiztur izvērtējumu

Dz.Gala stāsta, ka katram līdzšinējās pārvaldes darbiniekam nācies izturēt pamatīgu pārbaudi, kurā katrs darbinieks vērtēts pēc vairākiem kritērijiem.

 

"Diemžēl ar 31.martu darbs ir uzteikts vienam pārtikas kontroles inspektoram, vienam veterinārajam inspektoram un grāmatvedei, kuri līdz šim strādāja Gulbenes veterinārajā pārvaldē, bet iedzīvotāji no tā nekādā gadījumā necietīs. Viņiem būs pieejami visi tie paši iepriekšējie pakalpojumi," saka Dz.Gala.

 

Austrumvidzemes pārvalde organizēs un koordinēs pārtikas aprites un veterināro valsts uzraudzību noteiktos reģionos, bet filiāles, pildot centra uzdevumus, veiks uzraudzību noteiktā teritorijā. Cilvēkiem ne vienmēr būs jādodas uz reģiona centru, jo viņi, lai iesniegtu iesniegumu, saņemtu izziņu, uzdotu jautājumu vai pieteiktu sūdzību, varēs vērsties arī filiālēs. Pieņemšanas laikā filiālēs varēs nodot paraugus laboratoriskai izmeklēšanai Pārtikas un veterinārā dienesta Nacionālā diagnostikas centra laboratorijā.

 

"Tas nozīmē, ka nebūs nekādu izmaiņu attiecībā uz mūsu dienesta pieejamību. Par turpmāko darba organizāciju vēl spriedīsim, bet vairs nebūs tā, ka vienu objektu kontrolēs trīs un pat četri cilvēki. Arī pārtikas uzņēmumiem kopš 2007.gada esam stāstījuši, kādas veterinārās prasības ir jāievēro. Tās viņiem ir zināmas, tāpēc atliek tikai ievērot, jo kontroles netiks atceltas," brīdina Dz. Gala.

 

Domā, kā ietaupīt naudu

Pārtikas un veterinārā dienesta sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere stāsta, ka dienesta reorganizācijas galvenais uzdevums ir samazināt administratīvos un saimnieciskos izdevumus, kas veidojas uzturot 27 teritoriālas iestādes, kā arī optimizēt personāla resursus.

 

Šā gada budžets dienestam ir samazināts par 36 procentiem, tāpēc izdevumi ir samazināti gandrīz par sešiem miljoniem latu. Veicot rajona pārvalžu pārstrukturizēšanu, ņemtas vērā gan uzņēmēju, gan patērētāju intereses, lai, ievērojot taupības režīmu, no tā neciestu tie cilvēki, kuri izmanto veterinārā dienesta pakalpojumus, norāda Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Mareks Samohvalovs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas