Vides piesārņojums Rēveļos pie Gaujas tilta nav konstatēts (labots) 3

21.aprīļa vakarā Valsts vides dienests saņēma informāciju no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, ka Rankas pagastā ciemā Rēveļi pie tilta pāri Gaujai uz ūdens virsmas ir redzami nelieli - 0,5 līdz 1 metrs - laukumi ar brūnganu nokrāsu, uz vietas nav jūtama dīzeļdegvielai raksturīgā smaka. Piesardzības apsvērumu dēļ upē izvietotas bonas.

Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece “Dzirkstelei” stāsta, ka dienests, apzinot iespējamos piesārņojuma avotus, noskaidroja, ka Variņu HES tiek veikti turbīnas remontdarbi. Sazinoties ar operatoru, saņemta informācija, ka remontdarbu rezultātā nav notikusi naftas produktu noplūde.

22.aprīlī no rīta dienesta vides inspektors veica pārbaudi Variņu HES, kur apstiprinājās iepriekš saņemtā informācija un pārkāpumi netika konstatēti. Vides inspektors apsekoja Gauju Rēveļos pirms tilta un pēc tā, vidē piesārņojums netika nekonstatēts.

Par minēto faktu dienests informēja Rankas pagasta pārvaldi, kas veiks uzstādīto bonu savākšanu un utilizēšanu.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

...

Piesārņojums nav konstatēts tāpēc ka hesos izmanto speciālas eļļas videi draudzīgas. Caunītis pietaisa upē bet Rankas pagasta pārvalde maksās par bonām.

pirms 15 dienām, 2021.04.22 18:33

Igo

Nu, ko tur pārmest, viņi baigi mauc . Apsteidza ar darbiem vienu dienu, būs vairāk brīvdienu. Hi.

pirms 15 dienām, 2021.04.22 21:37

Vietējās ziņas