Vidzemē aktīvi novērš slapjā sniega radītos bojājumus elektrotīklos 2

Slapjais sniegs Vidzemē radījis elektroenerģijas pārtraukumus aptuveni desmit tūkstošiem AS „Latvenergo" klientu. Operatīvā informācija 12.oktobra pusdienlaikā liecina, ka Vidzemē bez elektroenerģijas šobrīd ir aptuveni 10 tūkstoši mājsaimniecību. Bojājumi konstatēti visos Vidzemes novados - kopumā atslēgti 634 transformatoru punkti, taču visvairāk atslēgumu ir Cēsu un Madonas pusē. Speciālisti to izskaidro ar faktu, ka šajos rajonos ir uzsnigusi biezākā sniega kārta - vidēji 5 cm.

"Elektroenerģijas piegāde traucēta Madonas (1811 klienti bez elektroenerģijas), Alūksnes (1488 klienti) un Gulbenes (1358 klienti) novados. Bez elektrības ir arī klienti Cēsu (2179), Limbažu (1705), Valmieras (879) un Valkas (357) novados," informē AS "Latvenergo" Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītāja Sandra Vējiņa.   

AS „Sadales tīkls" informē, ka brigādes strādā un konstatētos bojājumus plānots novērst tuvākā laikā. Ja gaisa temperatūra paaugstināsies, tad, sniegam kūstot, zari vairs neizraisīs atslēgumus un attiecīgos līniju posmus varēs operatīvi pieslēgt.

 

Speciālisti uzsver, ka reģistrētie bojājumi lielākoties radušies kritušo koku un zaru dēļ - slapjais sniegs, uzkrītot uz koku lapām, padara tās ļoti smagas, un koki uzgāžas elektrolīnijām.

 

AS "Latvenergo" iedzīvotājiem atgādina, ka, redzot zemē guļošu līnijas vadu vai uz līnijas uzkritušu koku, nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties tam, bet jāinformē Latvenergo, zvanot uz Klientu servisa bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

 

"Lai operatīvi un sekmīgi novērstu bojājumu, zvanot lūdzam nosaukt pēc iespējas precīzāku informāciju par bojājuma atrašanās vietu, kā arī kontaktinformāciju, bet, ja ir iespējams, - uzkavēties notikuma vietā, līdz ierodas Latvenergo koncerna darbinieki un neļaut bojājuma vietai tuvoties citiem," skaidro S.Vējiņa. 

 

Atgādinām, ka rīta pusē visvairāk cietuši bija elektrotīkli Madonas pusē (4687 klienti bez elektroenerģijas). Daudz bojājumu pieteikti arī Valmieras(1926 klienti bez elektroenerģijas), Cēsu(1276 klienti bez elektroenerģijas), Gulbenes(1812 klienti bez elektroenerģijas) un Limbažu rajonos(1445 klienti bez elektroenerģijas). Mazāk bojājumi ir Alūksnē(255 klienti bez elektroenerģijas) un Valkas pusē(403 klienti bez elektroenerģijas).

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vaimanoloģijas profesors

vaimanuvaiman,kāda nelaime,kāda dabas katastrofa atkal mūs plosa!

pirms 11 gadiem, 2009.10.12 23:19

urbis

Nu nav Latvenergo gatavs ne lietum, ne sniegam, ne vējam! Par ko mēs maksājam?

pirms 11 gadiem, 2009.10.12 13:49

Vietējās ziņas