Vidzemē dzēsti 25 kūlas ugunsgrēki, platības ziņā lielākais – Stāmerienas pagastā 3

Vidzemē aizvadītajā diennaktī dzēsti 25 kūlas ugunsgrēki. Platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks dzēsts Gulbenes novada Stāmerienas pagastā, kur pērnā zāle dega 16 hektāru platībā. Dzēšanas darbos palīdzēja astoņi iedzīvotāji. Kopā izdevās no liesmām izdevās nosargāt astoņas ēkas. Kūlas ugunsgrēks 2 hektāru platībā dzēsts arī Beļavas pagastā un 1 hektāra platībā - Lizuma pagastā.

Vakar dzēsti arī divi meža ugunsgrēki – plkst. 15.18 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur 1,5hektāru lielā platībā dega kūla, meža zemsedze (vēl 1,5hektāri) un elektrības balsts 0.5m2 platībā. Plkst. 16.44 ugunsgrēks tika likvidēts. Savukārt jau plkst. 17.21 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Blomes pagastu, kur dega kūla 5 hektāru platībā, kā arī meža zemsedze 5000m2 platībā. Plkst. 18.44 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs kūlas ugunsgrēks. Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Gulbenē, kur kādas mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m2 platībā, Smiltenes novada Launkalnes pagastā, kur dega malka 2m2 platībā un bija izveidojies piedūmojums, kā arī Limbažos, kur dega kokmateriālu atgriezumi un siena 3m2 platībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lucifers

Līdz ar pavasari mostās arī deģenerāti un idioti. Žēl, ka pilna valsts ar tādiem neizglītotiem smerdeļiem.

pirms gada, 2019.04.04 13:50

Suns

Spogulī paskaties!

pirms gada, 2019.04.05 07:36

Vietējās ziņas