Vidzemē godina Lizumu

Šovakar Lizuma pagasta kultūras namā notika konkursa "Sakoptākais Latvijas pagasts 2008" Vidzemes reģiona noslēguma pasākums, kurā godināja Vidzemes sakoptākos pagastus. Kopvērtējumā konkursā ir uzvarējusi Lizuma pašvaldība, bet atsevišķās nominācijās arī Valmieras rajona Naukšēnu pagasts, Alūksnes rajona Jaunlaicenes pagasts, Valkas rajona Palsmanes pagasts un Cēsu rajona Raiskuma pagasts.

Lizums ir uzvarējis sešās nominācijās: pagasta attīstības iespējas, zemkopība un lauku vide, izglītība un sports, sociālais darbs pašvaldībā, sakoptākā uzņēmējdarbības vide un par veselības aprūpes pieejamības nodrošināšanu pagasta iedzīvotājiem.

Vidzemes noslēguma pasākuma viesi Lizuma pagastā ieradās jau pulksten 15.00, kur viņus pie Velēnas baznīcas sagaidīja uzvarētāja pagasta saimnieki. Visi kopā izbaudīja muzikālu svētku ieskaņu Velēnas baznīcā, tad devās uz Lizuma vidusskolu un pagasta novadpētniecības muzeju.

Pēc muzeja apskates pagastu delegācijas devās uz Lizuma kultūras namu, kur saņēma balvas un kopīgi atpūtās, grupas "Senči" mūzikas pavadībā.

Lizuma pagasta pašvaldības vadītājs Aldis Strads stāsta, ka pagasts Vidzemes zonas konkursā piedalījies ceturto reizi. Viņš atklāj, ka iekšēji bijusi cerība kļūt par uzvarētāju konkursā, jo Lizuma pagastā mīt uzņēmīgi ļaudis, kuri prot savu veikumu celt saulītē.

"Uzvara ir visa pagasta pašvaldības iestāžu kolektīvu, uzņēmēju un iedzīvotāju kopīga darba rezutāts," sacīja A.Strads.

Goda rakstus un balvas uzvarētājām pašvaldībām pasniedza attiecīgo ministriju pārstāvji, tālākas attīstības iespējas Lizumam vēlēja rajona pagastu vadītāji un citi viesi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas