Vidzemē par masveida sēju vēl nevar runāt 2

Daba modusies neierasti agri, un arī lauksaimnieki pamazām uzsāk sējas darbus. Pirmos pašlaik sēj pupas un zirņus, ecē zālājus un veic ziemāju virsmēslošanu. Apsekojumi liecina, ka rudenī apsētie lauki izskatās pat ļoti labi un intensīvi sējas darbi visā valstī varētu sākties jau pēc Lieldienām, skaidro Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālisti.

Vidzemē pārziemojuši visi sējumi un pašlaik notiek ziemāju un rapša virsmēslošana. “Par masveida sēju vēl nevar runāt, atsevišķās saimniecībās iesēti zirņu, pupas un zirņauzas. Lauki strauji žūst – vietām jau pat virskārta put. Ar sēklu un minerālmēsliem problēmu nav, taču parādās problēmas ar tehnikas rezerves daļām – ļoti ilgi nākas gaidīt to piegādi,” norāda LLKC Gulbenes biroja augkopības speciāliste Inga Freimane.

“Siltais laiks un bažas par iespējamu sausuma vilni saimniekiem liek sēt agrāk. Tā kā ziemāji modušies agri, aicinu saimniekus augus pabarot arī ar mikroelementiem, kas veiksmīgāk palīdzēs augiem pārvarēt aukstās naktis. Prognozēt, kāda būs vasara un laika apstākļu ietekme uz potenciālu graudaugu ražu ir pāragri, tomēr ražas potenciāls saglabājas augsts un vēlams laukus tā arī kopt – ar pārdomātu tehnoloģiju, lai nezaudētu ražas potenciālu,” saka LLKC Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nature through the window

Vakar parādījās odi, bet šodien jau redzēju tauriņdeju ( ne jau filmu, bet īstenību)

pirms gada, 2020.04.07 16:01

miracle of love

Es pa logu vēroju,ka stārķu tēvs ligzdā aktīvi lec mugurā un plucina mammu.

pirms gada, 2020.04.07 16:51

Vietējās ziņas