Vidzemes labākie jaunsargi ir no Lejasciema un Gulbenes 1

Lejasciemietis Andris Riekstiņš kļuvis par rezultatīvāko jaunsargu testēšanas nometnē Alūksnē, kas Vidzemes 60 jaunsargiem notika no 28. līdz 31.martam. Viņš testēšanā guvis 82 punktus no 100 iespējamajiem, kas bija labākais rezultāts. Otrs labākais rezultāts vidzemnieku konkurencē bija Alvim Makejevam no Jaungulbenes (80,4 punkti), trešajā vietā Gulbenes meitene - Solvita Brezinska (78,1 punkts).

Ceturtais labākais rezultāts bija Arvim Rubenim no Gulbenes (78 punkti). Sestais palikalejasciemietis Rūdolfs Krēsliņš (75,5 punkti). Labāko desmitniekā ticis arī Jānis Lācis no Gulbenes (73,4 punkti).

 

"Ja jaunsargs nokārto testus un iegūst vairāk par 50 punktiem no maksimālajiem 100, tad saņem apliecību par 3 gadu apmācības kursa pabeigšanu," "Dzirksteli" informē Jaunsardzes centra Vidzemes daļas Gulbenes nodaļas Gulbenes 2.vidusskolas vecākais referents Ingolfs Lūsis.

 

Jaunsargiem jāprot apieties ar ieroci, jāpārzin topogrāfija, jāzina ierindas mācība, jāprot sniegt pirmo neatliekamo medicīnisko palīdzību, jāuzrāda prasmes tūrismā, jāapliecina laba fiziskā sagatavotība, kā arī teorētiskas militārās zināšanas.

 

No Gulbenes rajona testēšanā piedalījās 3 jaunsargi no Gulbenes, 10 no Jaungulbenes un 4 no Lejasciema. 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas