Vienota medus etiķete

Pagājušajā nedēļā Rāmavā notika Latvijas biškopju pavasara konference, kurā piedalījās arī Gulbenes novada bitenieki. Kopumā pasākumu apmeklēja aptuveni 600 biškopji, kas izrādīja lielu interesi par vaska kausēšanas demonstrējumiem un dažāda veida stropiem.

Konferencē Latvijas Biškopības biedrība iepazīstināja ar vienotu medus etiķeti, kas jau ir pārdošanā. Šo etiķeti var izmantot arī mūsu novada biškopji, jo uz tās ir atstāta vieta medus ražotāja datiem. Etiķetes iegādājamas pie novada Biškopības biedrības valdes priekšsēdētāja Jāņa Rožlapas.

 

Tika prezentēta arī speciāla informatīva zīme, kas apliecinās, ka tuvumā ir bišu drava. Biškopim uz tās būs iespēja uzlīmēt savu tālruņa numuru, pa kuru nepieciešamības gadījumā varēs biškopi sazvanīt. Bitenieki cer, ka tādējādi samazināsies gadījumi, kad kultūraugu smidzināšanas rezultātā iet bojā bites, jo augkopjiem būs iespējams iepriekš sazināties ar bišu saimju īpašniekiem.

 

Biškopības biedrība ir izveidojusi arī internetveikalu "http://veikals.strops.lv", kur interesenti var iegādāties gan tirgošanai vajadzīgas lietas, gan dažādus suvenīrus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas