Vienprātība arī pēdējā domes sēdē 9

Vakar, 25.maijā, notika šā sasaukuma Gulbenes novada domes kārtējā un pēdējā sēde, kurā piedalījās visi 17 deputāti. Pašvaldības vadītājs Andris Apinītis (“Reģionu alianse”) noteica, ka nākamo domes sēdi viņš sasauc 29.jūnijā.

Viņš aicināja kolēģus deputātus turpināt pildīt savus pienākumus līdz brīdim, kad būs notikušas novada domes vēlēšanas un novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Vita Kravale būs sasaukusi pirmo jaunievēlētā deputātu sastāva sēdi. “3.jūnijā saule norietēs un 4.jūnijā atkal uzlēks. Par to esmu drošs,” teica A.Apinītis.

Pašvaldība atbalsta “Gulbenes autobusu”
Stundā un 7 minūtēs vakar tika izlemti 66 jautājumi. Gandrīz visu sēdi tautas kalpi vienprātīgi cēla rokas bez liekiem jautājumiem. Diskusija izvērtās vienīgi par papildus darba kārtībā iekļauto pēdējo jautājumu, kas paredz Beļavas un Lejasciema pagastu pārvalžu rīcībā esošos divus “Volkswagen Crafter” autobusus (2011. izlaiduma gads) atdot pašvaldības uzņēmumam “Gulbenes autobuss”.

Novada domes izpilddirektore Guna Švika deputātiem skaidroja, ka pašvaldībai steidzami ir jāatbalsta SIA “Gulbenes autobuss” pamatkapitāla palielināšana un autobusu parka papildināšana. Tas nepieciešams, lai uzņēmums atbilstu standartkritērijiem, kas noteikti nesen izsludinātā publiskā iepirkuma dalībniekiem par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā.

Novada domes priekšsēdētājs A.Apinītis pauda bažas par to, ka izgāšanās šajā publiskajā iepirkumā var apdraudēt SIA ”Gulbenes autobuss” 26 darbinieku turpmākās darba iespējas šajā uzņēmumā.

Šīs problēmas risināšanā novada dome iesaistās reizē ar vēl viena svarīga jautājuma kārtošanu. Proti, novada domes Īpašumu pārraudzības nodaļa organizatoriski uzņēmusies nodrošināt to, ka nākamajā mācību gadā skolēnu pārvadājumus novadā veiks SIA “Gulbenes autobuss”. Tas nozīmē, ka vēl virkne autobusu, kas šobrīd ir pagastu pārvaldēs, tiks nodoti pašvaldības uzņēmumam. Satraukumu pauda deputāts Māris Brencis (“Zaļo un Zemnieku savienība”), jo Rankā jau tagad jūtot problēmas. Kolēģis Normunds Mazūrs (“Reģionu alianse”) aicināja pagastu pārvaldniekus šajos jautājumos elastīgāk sadarboties un izlīdzēt ar transportu nepieciešamības gadījumā.

Izlemj pēdējā brīdī karstos jautājumus
Deputāti bija vienprātīgi par to, ka pašvaldības Atzinības raksts ir jāpiešķir Gulbenes sporta centra direktoram Ziedonim Lazdiņam un basketbola komandas “Buki” spēlētājam Mārim Sniķim par ilggadēju ieguldījumu, kā arī “Buku” spēlētājam un trenerim Artūram Brūniņam par daudzpusīgu ieguldījumu komandas darbībā.

Tika nobalsots, ka dome no Rīgas SIA “Samax” Šķieneros pirks nekustamo īpašumu “Jaunakas” (vecā katlumāja) par summu 39 800 eiro, kā arī iegādāsies īpašumā esošos apkures katlus par 200 eiro. Pirkuma veikšanai nauda būs jāaizņemas Valsts kasē uz 20 gadiem. Jau rakstījām, ka šo īpašumu pašvaldībai vajag, lai vieglāk varētu atrisināt jaunas, kopīgas apkures sistēmas izveidi Stāķos un Šķieneros.
Dome ir nolēmusi par siltumapgādi Lizumā uzsākt sarunu procedūru ar SIA “Eko NRG”. Deputāti piekrita nosacījumam, ka līgumu ar siltuma piegādātāju var noslēgt uz 10 gadiem.

Deputāti Lejasciema bērnudārza “Kamenīte” vadītājas amatā apstiprināja šīs pašas iestādes darbinieci Irisu Puidzi. Jaunos pienākumus viņa sāks veikt ar 1.jūniju. Viņai noteikta 900 eiro mēnešalga pirms nodokļu nomaksas.

No dabas resursu nodokļa iemaksām līdz 85 000 eiro nolemts novirzīt dūņu dekantercentrifūgas un palīgaprīkojuma uzstādīšanai Gulbenes pilsētas notekūdeņu attīrīšanas ietaisēs “Asarīši” Stradu pagastā, bet 23 000 eiro - Lizuma vidusskolas internāta ēkas pievienošanai ciema ūdensvadam.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

vilis

Kāda tur lemšana ja blakus istabā "cepumi" dziest un "limonāde" silst !!!

pirms 4 gadiem, 2017.05.26 15:17

Varis .L.

Ta ari neko priekš pilsètas atìstìbas neko neizdarija ĺoti źèl

pirms 4 gadiem, 2017.05.26 15:25

boss

šie divi daunīši-Caunītis ar Apinīti Gulbeni līdz kliņķim novedīs. Citu neko neprot, tikai gudri muldēt, tāpēc arī raujas pie siles, nekrietnie purni!

pirms 4 gadiem, 2017.05.27 01:30

Inara indriciveva

Tuvojoties velesanam cik maksasiet ,lai es veletu ,jus varat zveret ,ka domasiet par iedzivotaju labklajibu
jus likumus pasi ieverojat,saubas mac ,es zinu ,ka ne jums maz,un maz zogat acis neaizverot ,tikai kulites,makus pildat no valsts naudas,algas sev vel lielakas gribat ,kad jus beidzot busat paedusi aiz alkatibas,bet atceraties Dievs visu redz,elle gaida tadus.

pirms 4 gadiem, 2017.05.27 08:07

Vēlētājs

Vai cepumus un limonādi Apinītis pirka par personīgajiem līdzekļiem ?

pirms 4 gadiem, 2017.05.28 14:03

ekonomaste

nē -Caunītis par ieekonomētajiem lidzekļiem ,jo uz Jelgavu sen nav braucis

pirms 4 gadiem, 2017.05.28 16:49

Ai cilvēki, ai tikumi...

Novada ,,vareno" cienīga atbilde Rubeņa kunga rakstam ,,Daudz nesaprotamā sporta dzīvē novadā"- Atzinības raksts par nolaidību un bezkontroli.

pirms 4 gadiem, 2017.05.29 00:36

tikumīgai grošai

Kur ir tā tava minētā nolaidība un bezkontrole?

pirms 4 gadiem, 2017.05.29 09:47

Vietējaijs

Firma no kā jāiegādājās katlumāja Šķieneros pieder Zagoruiko Un Medvedevas bērniem .Tā summa ir tik laiela ,lai papildinātu šo divu oligarhu budžetu

pirms 4 gadiem, 2017.05.29 16:20

Vietējās ziņas