Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viesojas skolotāji no Dānijas

Gulbenē ceturtdien viesojās četrpadsmit Silkeborgas ģimnāzijas skolotāji. Ciemiņi apmeklēja Gulbenes novada domi, kur tikās ar novada vadību, bet pēc tam devās uz Gulbenes novada valsts ģimnāziju.

Novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa viesiem pastāstīja par mūsu novadu, tāpat viņi uzklausīja Izglītības, kultūras un sporta nodaļas informāciju par skolu sistēmu mūsu novadā, savukārt deputāts Valtis Krauklis pastāstīja par pašreizējo Latvijas ekonomiku.


Strādā grupās
"Dzirkstele" noskaidroja, ka vairāki Silkeborgas ģimnāzijas skolotāji ir tikko uzsākuši darbu skolā, savukārt citi skolā nostrādājuši gadu vai divus, tāpēc braucienā viņi ne tikai iepazinās ar mūsu valsts politiku, ekonomiku, finanšu sistēmu, bet arī tuvāk iepazina cits citu, lai nākotnē veidotos labas darba attiecības.


Ierodoties ģimnāzijā, direktore Lidija Ķeķere atzina, ka jūtas pārsteigta, redzot ciemiņu pulkā tik daudz jaunu skolotāju vīriešu. Viņa neslēpa, ka ģimnāzijas skolotāju kolektīvā ir tikai trīs skolotāji vīrieši.

Ģimnāzijā viesi sadalījās četrās grupās, lai kopā ar mūsu skolēniem dalītos savā pieredzē, kā arī atbildētu uz ģimnāzistu jautājumiem. Viena skolotāju grupa tikās ar 11.klasi, otra - ar 12.a klasi un. saruna ritēja par izglītību Dānijā. Trešā skolotāju grupa apmeklēja mācību stundu kulturoloģijā, savukārt ceturtajai skolotāju grupai bija iespēja tikties ar ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldi un skolēnu firmu pārstāvjiem.


Ģimnāzistus interesē studijas Dānijā
Pēc tikšanās ar skolotājiem no Dānijas ģimnāzisti atzina, ka sarunas esot bijušas ļoti vērtīgas. Arī ģimnāzijas direktore piebilst, ka šādas tikšanās ir vērtīgas un nepieciešamas. Skolēni daudz ko uzzināja par izglītību Dānijā, viņus interesēja, kādas ir iespējas studēt Dānijā, daudz runāja par politiku, ekonomiku un finansēm. Savukārt skolēnu pašpārvalde apmainījās ar adresēm ar domu, ka ģimnāzijas skolēnu pašpārvalde varētu nākotnē veidot kontaktus ar Silkeborgas ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldi.

"Viesi apskatīja arī sporta centru, skatījās un novērtēja tās iespējas, kas ir ir mūsu bērniem, redzēja arī mūsu sporta laukumu. Viņu skola gan ir piecas reizes lielāka nekā mūsējā, līdz ar to viņiem iespējas ir citādākas. Viņiem no valsts un pašvaldības ir ļoti liels atbalsts," stāsta L.Ķeķere.


Tikšanās laikā ģimnāzisti bija parūpējušies arī par nelielu svētku koncertu ciemiņiem. Ar savu dziedātprasmi priecēja koris "Silver", savukārt ar dejām - deju kolektīvs "Rūsiņš".


"Atvadījāmies uz pozitīvas nots cerībā, ka varbūt mūsu skolas skolotāji, tie, kuri nav bijuši Silkeborgas ģimnāzijā, nākotnē varētu doties atbildes vizītē pie viņiem," sava L.Ķeķere.


Gulbenes novada dome informē, ka sadarbība starp Temas pašvaldību, kuras teritorijā ietilpst Silkeborga, un Gulbenes pilsētu ilgst kopš 2003.gada.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas