Viesojas tūrisma firmu pārstāvji

Pagājušajā nedēļā Gulbenes novadā viesojās vairāku tūrisma firmu, kā arī starptautiska tūrisma ziņu portāla "baltictravelnews.com" pārstāvji, lai iepazītos ar tūrisma piedāvājumu mūsu novadā. Vairāk foto šeit.

Vecgulbenes muižas pārvaldniece Iveta Kovtuņenko vērtē, ka tūrisma uzņēmumi, protams, var sēdēt un gaidīt, kad pie viņiem brauks tūristi, taču, lai kaut kas mainītos, arī pašiem kaut kas jādara.

 

"Sadarbībā ar Latvijas Tūrisma aģentu asociāciju uzaicinājām ciemos tūrisma firmu pārstāvjus, jo vēlējāmies parādīt, kas pie mums te ir. Turklāt nolēmām, ka ir jāiesaista arī citi Gulbenes novada nozīmīgākie tūrisma objekti. Sazinājāmies ar Kāzu muzeja, Stāmerienas baznīcas, Gulbenes - Alūksnes bānīša un briežudārza "Mežsētas" saimniekiem un izveidojām kopīgu programmu, ko rādīt viesiem," stāsta I.Kovtuņenko.

 

"Lai cik tas dīvaini arī būtu, izrādījās, ka šo firmu pārstāvji, protams, ir dzirdējuši par Gulbeni un tās tūrisma objektiem, bet neviens šeit nebija līdz šim bijis. Tas mums lika aizdomāties, ka mēs nevaram tikai izdot informatīvus materiālus, mums ir jāmēģina tūristi piesaistīt arī kādā citā veidā." Firmu pārstāvjiem, kas šoreiz nevarēja ierasties Gulbenē, tiks rīkota arī atkārtota vizīte.

 

I.Kovtuņenko stāsta, ka šonedēļ ir saņemta arī pateicības vēstule no pārstāvjiem, kas viesojās mūsu novadā.

 

"Viņi pateicās par interesanto programmu, kā arī atzina, ka šī programma jau šogad ir noteikti jāiekļauj tūristu piedāvājumā. Liels bija arī prieks saņemt no "Meeting tour", kas nodarbojas ar ienākošo tūrismu no Krievijas, direktores Ivetas Kravales gatavu programmu. Tas mums kā novadam pierobežā ir ļoti svarīgi un aktuāli. Iespējams, arī nākamajā gadā pareizticīgo Ziemassvētkos mūsu novadā varētu ierasties tūristu grupas no Krievijas, lai šeit svinētu svētkus. Daudzi pareizticīgie no ārzemēm vēlas Latvijā rīkot arī laulību ceremonijas un svinības. Ir jānoskaidro, vai Stāmerienas baznīca būtu gatava šādam piedāvājumam, tad mēs varētu šeit uzņemt arī šādus viesus," stāsta muižas pārvaldniece.

 

Viņa piebilst, ka muiža, bānītis, Kāzu muzejs, Stāmerienas baznīca un briežudārzs arī turpmāk ir gatavi sadarboties un veidot dažādus interesantus piedāvājumus.

 

"Priecājamies par sadarbību un iespēju sevi parādīt citiem. Vienlaikus mēs prezentējam un popularizējam arī visu mūsu novadu," ir pārliecināta I.Kovtuņenko.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas