Viesu namā maizi cep paši

Lejasciema pagasta "Jaunbirzēs", kas atrodas šosejas Lejasciems - Alūksne mala, iepretim brauktuvei, kas ved uz Lejasciema brīvdabas estrādi, jau mēnesi apmeklētājiem ir atvērts viesu nams "Pa laimes taku". Tās īpašnieki Judīte Beķere un Valdis Bāris apmeklētājiem piedāvā ne tikai garšīgus un veselīgus ēdienus, bet divas reizes nedēļā arī pašu ceptu rudzu maizi.

Veselīgi ēdieni "Pirms viesu nama atvēršanas maizi mājās cepu savai ģimenei. Sapratu, ka arī klientiem jāpiedāvā veselīga maize bez dažādiem konservantiem un pārtikas piedevām, no kurām cilvēkiem kļūst slikti ar kuņģi. Paši cepam arī kūkas, pīrāgus, plātsmaizes un citu. Miltus piegādā zemnieku saimniecība no Cēsu rajona. Cerējām, ka miltus pirksim no akciju sabiedrības "Dobeles dzirnavnieks", bet izrādās, ka uzņēmums pārdots igauņiem. Gatavojam vienkāršus, bet maksimāli veselīgus un dabīgus ēdienus," stāsta J.Beķere.

Maizi var arī iegādāties. Gaļu viesu namam pērk no Valmieras rajona saimniecības "Kunturi", kur audzē arī graudus un izēdina cūkām.

"Mēs izraugāmies tādus produkcijas piegādātājus, kuru produkcijas ieguvē netiek izmantota ķīmija. Esam gatavi sadarboties arī ar Gulbenes rajona zemnieku saimniecībām, kas var piedāvāt labu produkciju," saka īpašniece. Visu ziemu klientiem piedāvās arī veselīgu un svaigu Latvijā audzētu zemeņu produkciju.

Īsteno sapni

"Jau sen gribēju izveidot viesu namu. Tikai nevarēju sameklēt tam piemērotu vietu, jo Cēsu rajonā īpašumi, kuriem apkārt bija skaista ainava, bija ļoti dārgi. Gribējām tā, lai viesu nams atrodas pie mājas un visu iespējams pieskatīt. Lejasciemā tāda iespēja radās," stāsta J.Beķere.

Pirmajā mēnesī apmeklētāju neesot bijis īpaši daudz. Īpašniece domā, ka bijis pārāk maz reklāmas, jo ne visi cilvēki zina, kur viesu nams atrodas, kādus pakalpojumus piedāvā?

Lielākā interese izrādīta par banketa galdu klāšanu dažādiem pasākumiem.

"Daudzi bija pārsteigti, ka strādājam arī ikdienā, uzskatot, ka pildām tikai viesu nama funkcijas," stāsta J.Beķere. Banketa galdus iespējams klāt arī pie klientiem mājās. Darba kolektīviem, iepriekš piezvanot, iespējams pasūtīt pusdienas. Tās var arī piegādāt.

Ikdienā viesu nams darbojas kā kafejnīca, bet piektdienās un sestdienās darba laiks ir garāks, lai cilvēki varētu atpūsties. Kafejnīca ir atvērta arī svētdienās pievakarē. Darba laiku iespējams mainīt pēc klientu pieprasījuma. Iepriekš vienojoties, viesu nama darbinieki ir gatavi strādāt arī ārpus tā. Lielajā banketa zālē iespējams uzklāt banketa galdu vairāk nekā 100 cilvēkiem. Ēkas otrajā stāvā atrodas mazāka zāle, kur ērti var atpūsties 10 līdz 15 cilvēki. Ir sešas istabas viesu izmitināšanai. Vienu istabu paredzēts izveidot kā telpu jaunlaulātajiem.

Ieceres nākotnei

J.Beķere nenoliedz, ka, lai atvērtu viesu namu, ir jāievēro ārkārtīgi daudz dažādu noteikumu un prasību, ka ir izslēgtas pavāra improvizācijas iespējas.

"Ja nav kāda produkta, kas nepieciešams konkrēta ēdiena pagatavošanai, bet tiek izmantots cits, ēdiens tāpēc nekļūs sliktāks," saka īpašniece, kura ir profesionāla pavāre.

Viņa uzskata, ka šodien valda pārlieku liela birokrātija. Nākotnē ir iecerēts uzcelt arī nelielu pirti un tuvējā bērzu birztalā izveidot dabas takas saistībā ar latviešu tautasdziesmām. Sakārtojama arī apkārtne.

"Pagaidām grūti spriest, kā veiksies, bet cilvēki, kas te ir bijuši, ir apmierināti, jo ikdienas pusdienas var paēst par salīdzinoši nelielām cenām. Uz lielu peļņu neceram, jo apzināmies ekonomisko situāciju un cilvēku maksātspēju. Turpmāk noteikti pilnveidosim ēdienu receptūru. Pilnībā neesam attiekušies no domas veidot kafejnīcu, kas strādā pēc iepriekšēja pasūtījuma," sola J.Beķere.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas