Vilciens Rīga – Gulbene – Rīga ir ērtāks pasažieriem 18

Vilciens maršrutā Rīga - Gulbene - Rīga, tagad brauks katru nedēļu. No Rīgas vilciens kursēs piektdienu un svētdienu vakaros, bet no Gulbenes uz Rīgu dodas agros pirmdienu rītos. Pirmais vilciena reiss no Rīgas uz Gulbeni notika vakar, 13. jūlija, vakarā.

"Jaunais vilcienu kustības grafiks tiks ieviests, rūpējoties par Gulbenes novada attīstību ilgtermiņā. Jaunais kustības grafiks ieviesīs pozitīvas izmaiņas arī Gulbenes novada tūrisma nozarē, jo tiks nodrošināta gan Latvijas iedzīvotāju, gan ārvalstu tūristu nepieciešamība atpūsties īsos ceļojumos nedēļas nogalē," uzskata akciju sabiedrības "Pasažieru vilciens" Mārketinga daļas vadītāja Ieva Miežubrāle.  

Vilciens Rīga - Gulbene - Rīga caur Madonu kopš 13.jūlija piektdienu un svētdienu vakaros no Rīgas dzelzceļa stacijas aties pulksten 19.07, bet Gulbenē piestās pulksten 22.54. Savukārt sestdienās un pirmdienās no Gulbenes dzelzceļa stacijas uz Rīgu vilciens dosies pulksten 3.56 un Rīgā ieradīsies pulksten 7.52.

 

"Tiek veiktas pārrunas ar tuvējām pašvaldībām, lai optimāli sakārtotu autotransporta plūsmu un pievestu pasažierus no tālākiem Gulbenes novada pagastiem kārtējam vilciena reisam uz Rīgu un no Rīgas," piebilst I.Miežubrāle.

 

"Dzirkstele" jau rakstīja par to, ka trīs novadu domes - Gulbenes, Madonas un Cesvaines - ir nodevušas Valsts prezidentam Andrim Bērziņam vēstuli, kurā pausts lūgums saglabāt vilcienu satiksmi maršrutā Rīga - Madona - Gulbene.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Gatis

Ja līdz 18.oktobrim, tas nozīmē, ka šajos 3 mēnešos tiks pētīta pasažieru plūsma, tas nu ir skaidrs. Līdz šim laikam, ieteiktu pacīnīties par svētdienas pēcpusdienas vilcienu. Rakstiet gan Gulbenes novada domei, gan Pasažieru vilcienam, gan Satiksmes Ministrijai, tāpat arī Cesvaines novada domei. Nesakiet, ka tas neko nedos, galvenais, ir rīkoties, izklāstiet savu nostāju un uz priekšu!

pirms 8 gadiem, 2012.07.15 21:07

šodien biju dzelzceļa stacijā- tur rakstīts lieliem burtiem- vilciens kursēs līdz 18. oktobrim!

pirms 8 gadiem, 2012.07.15 19:20

Māris

Tur jau tā lieta ka diez vai parakstu vākšana ko līdzēs...
Konkrēti es pats tajā laikā, kad vilciens vel kursēja katru dienu līdz Gulbenei rakstiju vēstuli "Pasažieru vilcienam" vai nav iespējams Gulbenes vilcienu laist vēlāk, kā arī kas butu jādara (piem. kaut vai jāvāc tie paši paraksti) lai tas tā notiktu? Atbilde bija sekojoša: pašvaldības līdzfianansē doto projektu un sakarā ar to viņas pašas arī nosaka doto laiku lai cilvēki var tikt līdz pl 8.00 Rīgā. Savukārt kad griezos vietējā pašvaldībā man pateica ka laikus nosaka "Pasažieru vilciens". Gluži vai apburtais loks...
Un tad vēl viens students, gulbenietis (bet varu arī kļūdities), bija uzrakstijis veselu darbu un nosutijis "PV" gan par pieturām, laikiem u.t.t. ko pats bija izpetijis... "Ldz" tikai pateicis lielu paldies par šo darbu un ar to ari viss beidzās...
Apmēram mēnesi atpakaļ braucu ar sestdienas vilcienu uz Rigu un tajā brauca arī daži cilveki no PV vadības. Piegāju klāt un pajautaju- kas vispār sagaida šo vilcienu? Un atbilde bija - kamēr šitāda situācija bus valstī- nekas nemainisies un varbut pat vilcienu vispar slēgs...

pirms 8 gadiem, 2012.07.15 13:08

Gatis

Tā jau latviešiem ir - kaut kas nav, nav labi, kad ir, tad atkal nav labi. Te tagad ir līdzīgi, nebija vilciens bija slikti, ir vilciens, atkal slikti.
Ja neapmierina kursēšanas laiki, iedzīvotājiem jāvāc paraksti un jāraksta Pasažieru vilcienam. Lūdzu, ierosiniet, vilcienu svētdienās, tādos laikos, kā līdz šim sestdienās.
Bija jautājums, vai es braucu ar vilcienu vai autobusu 3:15? Atbildu - Nē! Es arī nedzīvoju Gulbenē :) Es nebraucu ar autobusu, tikai dažreiz, īpašās reizees ar vilcienu. Pēdējo reizi no Gulbenes ar vilcienu braucu, ar maršruta Vecumi - Rīga pēdējo reisu. :)) Es vnk, esmu par vilcienu satiksmes saglabāšanu. Šobrīd, piem, kad ir vilciens, būtu jāatceļ 2 reisi maršrutā Gulbene - Madona, tajās dienās, kad kursē vilciens. Citādi sanāk nelietderīga naudas izšķērdēšana.

pirms 8 gadiem, 2012.07.15 12:23

vilciens

Prasijat vilcienu, dabujat. Un atkal nav labi. Valdiba izrekinaja, ka sadi jus parvadat ir letak. Lidz ar tosamazinas autobusu skaitu, jo autobusi nekurses tur,kur ir vilcienu satiksme. Iesaku jau laicigi parsesties uz vilcienu un saktbpierast. Laiks ari normals, darba paspej laikus visi

pirms 8 gadiem, 2012.07.15 11:42

Zane

Jā, es arī piekrītu Pēterim.
Vakara vilciens no Rīgas ir ideāls 19:07 - pati esmu vairākas reizes braukusi līdz Madonai un tālāk ar autobusu. Pavisam nesen uzzināju, ka man vajadzīgā stacija - Elste - kopš maija beigām ir slēgta kā pasažieru pietura. Tad kas man atliek? Kāpt ārā Jaungulbenē vai Gulbenē un domāt, kā tikt mājās. Savukārt ar autobusu no Madonas - viss ok.
Par kursēšanu atpakaļ - jā, atceros, kad biju maza, tad vectēvs ar zirdziņu veda uz Elstes staciju agri no rīta. Bet tad jau Rīgā vajadzēja tikt uz 1 dienu un vakarā atpakaļ. Bet tagad - man šķiet, ka daudzi studenti izmantotu iespēju braukt uz Rīgu ar vilcienu 7dienas vakaros - autobusi tad ir pārpildīti. Tā kā vilcienam vēl biļetes cena zemāka - tad tas būtu vēl 1 pluss. Un ja vēl līdzīgi kā Rēzeknes vilcienos būtu WiFi - super - brauc un strādā vilcienā! Bet gan jau papētīs, ka neviens nebrauc, tad kāda jēga ērtībām un pasažieriem - klapējam ciet, jaucam sliedes nost un pelnam naudu - tāda jau tā politika ir...

pirms 8 gadiem, 2012.07.15 10:16

Es runāju pa to laiku kad parcela reisus uz Madonu... varbūit 2 gadi atpakaļ. Bet katrā ziņā tas nebija ne vakar ne aizvakar!
Un pa tiem 3 cilvekiem tu pārspilē! Vai esi kadreiz pats ar autobusu braucis 3.15 no rīta? tas ir nedaudz ātrāk nekā brauc vilciens! Es esmu braucis uz maiņām gan ar autobusu, gan vilcienu- un bieži kad Rīgā bija darbs... gan autobuss gan vilciens gandriz vai tukšs- savukart kā nāk pl. 7.00 un uz augšu- neteiksim ka pilns autobuss bet diezgan daudz pasažieru!

Pilnībā jāpiekrīt Pēterim kurš raksta: "Secinājums;viss ir izveidots tā,lai projekts neizdotos"

pirms 8 gadiem, 2012.07.15 01:30

Gatis

Darba dienās ekspresis uz Rīgu 11:00... Trīs cilvēki varbūt brauks...
Kas attiecas par to, kā bija agrāk, kā kursēju, ļoti labi zinu, jo man ir visi vilcienu saraksti, sākot ar 1980.gadu :)
1188 informāciju neizdomaa paši, par transportu to viņiem iesniedz attiecīgi ATD, PV
3 gadus atpakaļ nebija tāda vilciena Rīga - Madona!
Saraksti mainaas katru gadu, tas, ka 90tajos gados vilciens kurseeja padsmit minūtes agrāk, neko nenozīmē, ir jāpalaiž pretimbraucošie vilcieni utt. Šobrīd notiek remontdarbi iecirknī Skrīveri - Pļaviņas, kurā vietām ir noteikts ātruma ierobežojums utt.

UN lai beidzot visiem būtu skaidrība: Lūk oficiāls ziņojums:
http://www.pv.lv/images/userfiles/baneri/pavadvstules/rigagulbene.pdf

pirms 8 gadiem, 2012.07.15 00:16

Gatis

Darba dienās ekspresis uz Rīgu 11:00... Trīs cilvēki varbūt brauks...
Kas attiecas par to, kā bija agrāk, kā kursēju, ļoti labi zinu, jo man ir visi vilcienu saraksti, sākot ar 1980.gadu :)
1188 informāciju neizdomaa paši, par transportu to viņiem iesniedz attiecīgi ATD, PV
3 gadus atpakaļ nebija tāda vilciena Rīga - Madona!
Saraksti mainaas katru gadu, tas, ka 90tajos gados vilciens kurseeja padsmit minūtes agrāk, neko nenozīmē, ir jāpalaiž pretimbraucošie vilcieni utt. Šobrīd notiek remontdarbi iecirknī Skrīveri - Pļaviņas, kurā vietām ir noteikts ātruma ierobežojums utt.

UN lai beidzot visiem būtu skaidrība: Lūk oficiāls ziņojums:
http://www.pv.lv/images/userfiles/baneri/pavadvstules/rigagulbene.pdf

pirms 8 gadiem, 2012.07.15 00:16

Gatim. Tas ka kaut ko apollo vai 1188 uzraksta neko nenozīmē... Svarīgākas ir paša PV ziņas!
Ne velti 1188 ziņās bija gadi 3 atpakaļ kad vilciens kursē katru dienu lidz Gulbenei bet tad jau bija saīsināts līdz Madonai...
Un 80-90 gados vilciens gan kursēja bišjk ātrak... 19.13 no Rigas un Gulbenē pienaca 22.45
Googlē var atrast ieskanētu 79 gada sarakstu!

Savuārt uz Rīgu viņš brauca nevis 3.58 kā tagad bet 5.40 (kas ir daudz normālāks laiks)
Vienigais kam varu piekrist ir vilciena atiešana uz Rigu 7-dienās!
un mazs sapnis- vilciens -ekspresis darba dienās ap teiksim 11.00 uz Rigu

pirms 8 gadiem, 2012.07.14 23:57

Gatis

Autobuss Gulbene - Pļaviņas - Rīga kursē 4st. un 45 min.; pārējie taču kursē pa citu ceļu, nekā vilciens...
Otrkārt, šādos laikos vilciens kursēja arī 80tajos un 90tajos gados. Ok, bija papildus vakarpusē pēc 17iem vilciens Gulbene - Pļaviņas. Tā ka nav tā, ka pēkšņi ir jauna ābece izdomāta.
Tiesa, ieteiktu šādu risinājumu: vilciens Rīga - Madona kursē 19:07 katru dienu, bet piektdienās līdz Gulbenei, attiecīgi atpakaļ no Gulbenes tikai sestdienas rītos. Savukārt svētdienās, lai kursē vilciens uz Gulbeni no rīta un attiecīgi vakarā ap 17:30 atpakaļ. Pie šāda risinājuma uz Rīgu svētdienas vakarā būtu vairak braucēji nekā pirmdienas rītā. Varētu arī pieskaņot vietējos autobusu reisus uz šo vilcienu.

pirms 8 gadiem, 2012.07.14 22:43

Pēteris

1)Kādai pasažieru kategorijai vilciens domāts?Studentiem vasarā,strādājošiem Rīgā,tūristiem? 2)Četras stundas līdz Rīgai?Tad es labāk eju ar kājām. Secinājums;viss ir izveidots tā,lai projekts neizdotos.

pirms 8 gadiem, 2012.07.14 22:28

Gatis

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/281206
http://www.1188.lv/satiksme/vilcieni/saraksti?from=R%C4%ABga&from-id=9578&to=Gulbene&to-id=9465

pirms 8 gadiem, 2012.07.14 21:08

Cerams autobus no rita paliks vismaz. Tas vienigais bija ar ko var laicigi uz darbu tikt. Savadak Jekabpils-Aluksne velu atnak pilseta. Man tas vilciens nav vajadzigs, pateicoties ta slegsanas beidzot cilveciski saka autobusi kurset, nevis ka akmens laikmeta dzivojam, visi autobusi tik pec 9 iebrauc Gulbene un jau 16 pedejais uz Jaungulbeni. Un ka lai tiekam uz darbu un atpakal majas. Ja stradat no 8 lidz 17? Kapec nevar normalu reisu agri no rita un vakara atpakal uz madonu?

pirms 8 gadiem, 2012.07.14 20:26

-- Gatim

1. Nedz ldz.lv ne arī pv.lv kā arī dzelzceļa izziņās nav nekādas informācijas ka nakošajās nedēļās vilciens kursēs
2. No Rīgas vilcienam laiks ir ērts- bet atpakaļ celties 3 naktī lai ietu uz vilcienu ir nereāli. Butu tas laiks vēlāk- ar lielāko prieku brauktu!
Vai vēl labāk- vilciens uz Rīgu 7-dienu vakaros

pirms 8 gadiem, 2012.07.14 18:21

Gatis

Kursēs arī nākamajās nedēļās un vilciens apstājas arī Jaungulbenē. Taču gribu vērst uzmanību tam, ka šobrīd īpaši tiks pētīta pasažieru plūsma šajos reisos, ja tā būs nepietiekama, tad vilcienu atkal noņems. Tāpēc nebrauciet ar autobusu, bet gan izmantojiet vilcienu! :)

pirms 8 gadiem, 2012.07.14 16:34

Māris

Piestāj!
Tikai nav zināms vai tiešām šis vilciens kursēs katru nedēļu uz priekšu jo Latvijas Dzelzceļa mājas lapā minēts ka vilciens kursēs tikai 13 un 15 jūlijā!

pirms 8 gadiem, 2012.07.14 10:19

Vietējās ziņas