Vilina un ieinteresē lasītājus

Var nodot grāmatas, neieejot bibliotēkā
Tagad Gulbenes bibliotēkā var nodot grāmatas pie ārdurvīm. Šim nolūkam ārpusē pie ieejas durvīm ir izvietota īpaša kaste. Neviena šajā kastē ievietotā grāmata nevar pazust. Katra tiks atpazīta pēc tās svītru koda. Bibliotēkā piereģistrēs, kurš kādu grāmatu ir atdevis atpakaļ. Kā zināms, visi Gulbenes bibliotēkas lasītāji ir reģistrēti elektroniskajā katalogā, tāpat kā grāmatas.

"Mēs ļoti gaidījām šo grāmatu nodošanas iekārtu. Gaidījām to pusgadu. Līdz ar to bibliotēka var sāk strādāt 24 stundas septiņas dienas nedēļā. Līdz šim ikdienā jau saskārāmies ar problēmu, ka cilvēks netiek uz bibliotēku savā darbalaikā. Kavējas grāmatu atdošana. Tagad mūsu lasītāji grāmatas bibliotēkai varēs nodot jebkurā sev izdevīgā laikā," "Dzirkstelei" stāsta Gulbenes bibliotēkas vadītāja Antra Sprudzāne.  

Viņa piebilst, ka grāmatu kaste pie bibliotēkas varbūt rosinās savu pienākumu izpildīt arī tos lasītājus, kuri ilgstoši bibliotēkai ir parādā grāmatas. "Jāsaprot, ka bibliotēkai svarīga ir katra grāmata, jo ierobežotā finansējuma dēļ mēs tās lielākoties iepērkam tikai vienā eksemplārā," saka A.Sprudzāne.

Viņa piebilst, ka bibliotēka parūpējusies, lai tās īpašums ir drošībā. Pie ieejas ir videonovērošanas kamera. Tas nozīmē, ka viss tiek fiksēts.

 

Ar grāmatu nodošanas iekārtas iegādi un piegādi bibliotēkai ir beidzies kārtējais bibliotēkas izstrādātais projekts, kura kopējās izmaksas ir 5124 lati. Lielākā daļa finansējuma saņemta no Eiropas Savienības fonda "Lauku attīstībai" līderprogrammas. Pašvaldība bija projekta līdzfinansētāja.

 

Projekta realizācijas gaitā pie ieejas bibliotēkā ir izvietots displejs. "Sāksies pasākumu laiks bibliotēkā. Uz displeja varēs lasīt informāciju par gaidāmajiem notikumiem. Protams, informācija ir lasāma bibliotēkā uz stendiem, arī mūsu interneta mājas lapā. Displejā informāciju varēs lasīt garāmejot. Mēs aicinām uz saviem pasākumiem visus," stāsta A.Sprudzāne. Projekts ļāva arī bibliotēkai iegūt jaunu kopētāju, printeri un krāsainās lāzerdrukas iekārtu.

 

"Bibliotēkas attīstībai tiek izmantota tikai projektu nauda. Savu budžetu šādam nolūkam tērēt nevaram. Budžets - tā ir tikai bibliotēkas izdzīvošana," komentē A.Sprudzāne.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas