Vilis Bukšs: neizdevusies ziema par sevi var likt nedaudz manīt martā 3

“Mana vecmāmuļa kādreiz par martu teica, ka marts ir kā vīrietis, tikai ar sievietes dabu: te raud, te smejas - te saulīte glāsta, te atkal sniegu bārsta. Šogad martā kaut kas līdzīgs varētu arī būt,” “Dzirkstelei” saka laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.
Viņš stāsta, ka neizdevusies ziema kaut kādā veidā par sevi mēģinās likt atcerēties arī martā.
Martā atsevišķās naktīs un dienās gaisa temperatūra var noslīdēt vēl līdz mīnus 8-10 grādiem. Kopumā martā gaidāmi mainīgi laika apstākļi.
“Līdz 12.martam dienā būs nelieli plusi, naktī - ap nulli, dažādi nokrišņi. Laiks gaidāms vējains. Ap 10.-12.martu varētu sākties arī siltas dienas, kad gaisa temperatūra saulainās dienās, iespējams, būs līdz plus 10 un pat vairāk grādiem. Bet pēc tam atkal varētu iestāties vēsāks posms. Laika apstākļi būs nepastāvīgi, nereti gaidāms arī sniegs un slapjš sniegs. Naktī gaisa temperatūra var noslīdēt līdz mīnus 10 grādiem. Arī ceļi šajā laikā var būt slideni. Tas arī varētu būt pēdējais lielākais ziemas atvadu skūpsts,” stāsta V.Bukšs.
Savukārt pēc pavasara Māras (25.marts) gaidāms siltāks laiks. V.Bukšs skaidro, ka pavasara Māra ir nozīmīga diena, lai vērotu laika apstākļus. Ar šo dienu saistās daudz ticējumu. “Ja šajā dienā ola sasalst uz sētas mieta, tad 40 naktis būs ar salu. Ja diena ir miglaina, tad vasara būs lietaina. Ja laba un saulaina šī diena, tad arī vasara gaidāma laba,” stāsta V.Bukšs.
Marta beigās gaidāms pavasarīgs siltums, kaut gan vēl līdz Lieldienām (līdz aptuveni aprīļa vidum) jārēķinās, ka naktīs var būt sals, kā arī sniegs un slapjš sniegs.
“Marts ir kļavu sulu mēnesis. Martā sāk ziedēt zilās vizbulītes un sniegpulkstenītes, bet šogad tas jau viss noticis janvārī un februārī. Marts tikai turpinās šo visu attīstību,” saka laika zīmju vērotājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

murgologs no latgales

Godātajam autoram vispirms vajadzētu atvainoties lasītājiem, par tiem mīnus 25 grādiem uz Z-svētkiem.Tad nokaunēties un vairs netiražēt savus futūristiskos sacerējumus, un atmaksāt redakcijai honorāra naudu.

pirms gada, 2020.03.02 08:14

īstam murmologam

Nu beidziet, viņš taču nav Jēzus, ar visām prognozēm ir līdzīgi, negribi, nelasi.

pirms gada, 2020.03.02 12:39

100%

100% piekrītu Murgulogam! 100% oponēju “īstam murgulogam”. Dzirkstelīt, lūdzu nepublicējiet Bukša “prognozes”, ar viņa hronisko dezinformāciju jūs attiecīgi pazeminat arī savu reitingu!

pirms gada, 2020.03.02 13:48

Vietējās ziņas