Vilis Bukšs rudeni prognozē garu 1

Rudens jau ir sācies, un ap Miķeļdienu, 29.septembri, iespējams, varam sagaidīt pat pirmās sniegpārslas. Tā “Dzirkstelei” saka laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

Viņš novērojis, ka gājputni šogad agrāk sākuši steigties prom. Jaunie stārķi aizlidojuši jau ap 10.-15.augustu. “Arī vecais stārķis, kuru vēroju katru gadu, parasti aizlidoja ap 29.augustu, bet tagad pazuda jau 22.augustā. Arī dabā jūtams rudens. Koki dzeltē no apakšas - tas nozīmē, ka rudens būs garš,” saka V.Bukšs.

Vērojot zīmes dabā, viņš secina, ka septembris būs mitrs. Pirmajā septembra pusē gaidāmi mainīgi laika apstākļi. Septembra pirmajā pusē varētu būt atsevišķas dienas, kad gaiss iesils līdz plus 20 grādiem. Pēc 22.septembra naktīs daudzviet gaidāmas salnas, un pēdējie vasaras ziedi nolieksies salnu priekšā. Oktobrī - arī salnas un slapjš laiks. “Tāda īsta un izteikta atvasara šogad, izskatās, nav gaidāma. Būs kādas atsevišķas saulainas dienas, kad uzsmaidīs saulīte,” saka V.Bukšs.

Viņš stāsta, ka laiks 1.septembrī vēsta, kāds būs laiks turpmākajā septembrī. Ja pirmā septembra diena ir silta un jauka, tad tāds būs arī rudens. Vēl kāds cits ticējums vēsta - kāds septembris, tāds būs gaidāms arī marts.

“8.septembrī čūskas lien gulēt, kukaiņi dodas ziemas miegā. Viss dabā pieklust. Savukārt, ja labs laiks 14.septembrī, tad tālākais rudens arī būs labs. Miķeļdiena, 29.septembris, paredz tālāko ziemu. Ja ap Miķeļiem sniegs, tad ziema būs auksta. Starp citu, 1978.gadā septembra beigās ap Miķeļiem uzsniga pirmais sniegs, un tajā ziemā decembra beigās bija mīnus 40 grādu liels sals,” atminas V.Bukšs.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas