Viņš bija romantiķis uz skatuves un dzīvē 11

Svētdienā, 17.jūlijā, 61 gada vecumā negaidīti uz mūžu acis aizvēris aktieris un režisors Leonīds Grabovskis, kuru pazīstam kā savu novadnieku. Atvadīšanās no viņa notiks 22. jūlijā pulksten 13.00 I Meža kapu kapličā.

Leonīdam nesen bijusi veikta sirds operācija. Tomēr viņa aiziešana mūžībā notikusi pēkšņi. Par to lasām laikraksta "Diena".  

Leonīds piedzima Rīgā 1949.gada 3.decembrī, taču vidējo izglītību ieguva Gulbenes 2.vidusskolā. Tobrīd šajā pilsētā dzīvoja viņa ģimene. Par Gulbeni intervijā vietējam laikrakstam "Vakara Dzirkstele" Leonīds 1994.gadā sacīja: "Gulbene man nozīmē mīlestību... Mīlestību. Pašu pirmo mīlestību, ko es pēc tam, bradājot pa dzīvi gumijas zābakiem, vairs neesmu sastapis. Es esmu maldījies, meklējis, es esmu mīlējis, bet pavisam tīra, skaista mīlestība - tā man saistās ar baltu sniegu."

 

Tik skaistus vārdus mākslinieks veltījis savai, kā pats saka, "aizliegtajai mīlestībai" - savai literatūras skolotājai Ligitai Lauvai. Leonīds intervijā atzina, ka šis Gulbenes atmiņu "sentiments ir bagātība", kas saasinājusi viņa sajūtas uz visu turpmāko dzīvi.

 

Gulbenieši atceras viņa mammu Inu Grabovsku, kura ilgus gadus te strādāja arodbiedrībā. Leonīda vecākais brālis Romāns arī ir aktieris un režisors, bet mammas brālis Roberts Ligers tiek uzskatīts par pantomīmas tēvu Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Kur mācījies?

Lūk, avoti!

http://www.gulbenesbiblioteka.lv/index.php/lv/novads/novadnieks/aktieri/grabovskis/
http://lv.wikipedia.org/wiki/Leon%C4%ABds_Grabovskis

Bet ne jau tas ir galvenais.

pirms 9 gadiem, 2011.07.25 10:56

negribēju gan komentēt,bet raksta autorei nevajadzētu būt tik paviršai.Tajā laikā Gulbenē bija viena vidusskola.Nekādas 2.nebija.un mācījās gan krievu gan latviešu bērni vienā skolā,tikai divās plūsmās.

pirms 9 gadiem, 2011.07.24 23:30

color?

Kurš var traktēt Leonīda jūtas? Neviens!

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 17:52

color

nākošajā avīzes numur'qa gaidām odumiņas mīļāko sarakstu,ja jau viņai tā patīk citu guļamistabās zem deķa lūrēt.

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 17:15

lubānietis

Nav runa par ko neķītru(es gan tādu vārdu savā tekstā nelietoju).Bet dzīve turpinās,un cien.L.L.bērniem,viņu ģimenēm ,var , šādas publiskas D.Odumiņas atklāsmes, likties,kā iejaukšanās viņu privātajā dzīvē.Un arī pati L.L. to var visu noliegt,vai traktēt pavisam citādāk. Tad nu advokātam nebūtu nekādu grūtību pieprasīt no autores morālo un materiālo kompensāciju. Vai publisku atvainošanos.

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 15:32

es lubānietis

Kāpēc visā jāsaskata kaut kas neķītrs? Tas aizvaino Leoīda jūtas un piemiņu. Viņš pastāstīja, ka ir visu dzīvi cauri nesis mīlestības gaišumu pret konkrētu cilvēku. Tur nav nekā neētiska. Lubānieti, vai Jūs pats tā esat mīlējis? Vai Jūs kāds tā ir mīlējis? Ko jums nozīmē šis vārds - "mīlestība"? paanalizējiet sevi! :)) Es personīgi ar baltu skaudību domāju par Leionīdu. Un to sievieti. Kāds viņu tik ļoti ir mīlējis visu mūžu. Tā ir gaisma, kas silda dvēseli. Arī manējo. Kaut esmu cilvēks no malas. Mīlestība vienmēr izstaro pozitīvo, gaišo. Tas ir tāds enerģijas lauks, kas arī citus padara labākus. Gulbeni labāku padara. Un Leonīds ir Gulbenei piederīgs. Bija, ir un būs.

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 14:19

lubānietis

Nezinu ne tādu avīzi ,ne kas tur ir teikts.Tas tomēr nav ētiski,pēc tik daudz gadiem,rakāties skolotājas intīmās personīgās dzīves niansēs.Un kur paliek likuma ievērošana,par neiejaukšanos pilsoņu privātajā dzīvē?

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 14:04

Es uz lubānietis

Viņš pats taču to pastāstīja! Un tas bija jau 1994.gadā. Un kas gan tur ļauns? Kas slikts? Viss ir skaisti, labi, patiesi. Par mīlestību nedrīkst apvainoties.

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 13:31

lubānietis

Un kas deva atļauju publicēt tās skolotājas vārdu un uzvārdu? Tikai ne viņa pati,un arī grāmatā ir izmantots pseidonīms.Sagaiidāmi tiesu darbi ,profesionāls žurnālists nedrīkst tik bezatbildīgi pļāpāt,visu kas ienāk prātā.

pirms 9 gadiem, 2011.07.22 12:35

ATRA

LAI TEV MŪŽĪBA IR VIEGLA. PALĪDZI SAVĒJIEM PUIKĀM. tU VARI! ILZEI DOD SPĒKU.

pirms 9 gadiem, 2011.07.21 16:43

Vietējās ziņas