Vīrieši veikalos izpērk ziedus 5

Latvijā Sieviešu diena tika svinēta aktīvi. Par to vakar liecināja cilvēku plūsmas ziedu veikalos. Pieprasītākās puķes šajos svētkos kā vienmēr ir bijušas tulpes.

“Krāčukakta” vadītāja Dzintra Gailāne stāsta, ka ziedu pircēji 8.martā galvenokārt ir vīrieši – gan jauni, gan gados vairs ne tik jauni, jo arī skolēni iegādājušies ziedus savām klasesbiedrenēm. “Šogad vairāk pērk puķes podiņos. Laikam praktiskāk. Protams, iecienīti ir arī pavasara ziedi – tulpes un narcises. Pērk arī rozes,” stāsta Dz.Gailāne.

 

Viņa neslēpj, ka šajā laikā ir liela nervu spriedze, jo grūti esot iepirkt ziedus tā, lai visiem būtu labi, proti, lai pāri nepaliek un lai pircējiem to nepietrūkst.

 

Ziedu salona "Kolāža" vadītāja Ailita Brezinska novērojusi, ka 8.martā pircēju ir tikpat daudz kā citos gados, un pavasara puķes šajos svētkos pirka visvairāk. A.Brezinska atzīst, ka Sieviešu diena ir viena no tām dienām, kad veikalā ir visvairāk pircēju, tāpēc ziedi uz šo laiku tiek iepirkti lielākā vairumā.

 

Ziedu veikala "Hortenzija" vadītāja Anita Strazdiņa stāsta, ka visvairāk 8.martā iegādājas tulpes, jo pircēji šos svētkus esot iesaukuši par tulpīšu svētkiem, bet iecienītas ir arī neļķes un krizantēmas. Arī viņa ir novērojusi, ka Sieviešu diena ir viena no tām dienām, kad ziedus pērk visvairāk. “Pēc pagājušā gada apjoma, arī šogad uz šo laiku pasūtījām vairāk ziedu,” saka A.Strazdiņa.

Savukārt ziedu salons “Orhideja” piedzīvojis pirmo 8.martu, jo savu darbību uzsācis nesen. “Tā kā šis mums ir pirmais marts, tad vēl nav ar ko salīdzināt, bet pircēju un īpaši vīriešu, protams, šajos svētkos bija vairāk nekā citās dienās. Visejošākie ziedi bija tulpes, bet pirka arī rozes,” stāsta salona īpašniece Agrita Brūniņa.

 

“Dzirksteles” portāla aptaujā “Ko jums nozīmē 8.marts” iedzīvotāji atbild, ka, pirmkārt, šie svētki asociējas ar ziedu dāvināšanu, otrkārt, daudzi šo dienu vēlētos kā svētku brīvdienu, nelielai daļai tie atgādina padomju laiku svētkus, bet citiem – cīņu par sieviešu tiesībām.

 

Vairāk foto šeit

Pievieno komentāru

Komentāri 5

baiga reklama un vel slepta nesi slims kas to raksta.

pirms 8 gadiem, 2012.03.12 08:05

nu visur valda naudina cilveki vaita nesaprotat naivi vai esat?

pirms 8 gadiem, 2012.03.09 13:54

pilsētniece

vai tad gulbenē ir tikai viens pats Krācukakts? Mūsu mazajā pilsētiņā tik daudz puķu veikalu(!), bet bildēts tikai tur. kāpēc?

pirms 8 gadiem, 2012.03.09 00:03

Laba ziņa

Ļoti labi, ka ir vīrieši, kas 8.martā ar skaistiem ziediem iepriecināja savas sievas, draudzenes, darba kolēģes.

pirms 8 gadiem, 2012.03.08 21:19

Vietējās ziņas